żołnierze

i

Autor: PAP/EPA

Rosjanie przygotowują PROWOKACJĘ! To ma być pretekst do inwazji?!

2022-02-04 8:45

Napięcie między Rosją a Ukrainą nie słabnie. Amerykańscy urzędnicy ostrzegają przed prowokacją przygotowywaną przez Rosjan. Specjalnie przygotowany film ma posłużyć do usprawiedliwienia inwazji. Czy będzie to pretekst do ataku na Ukrainę? Co ma znaleźć się na nagraniu? O tym wszystkim przeczytaj w naszym artykule.

Ujęcia zniszczonych budynków, ciała zabitych ludzi, repliki ukraińskiego sprzętu wojskowego i aktorzy grający żałobników - tak według amerykańskich urzędników, wyglądać ma materiał filmowy, który Rosjanie chcą wykorzystać jako pretekst do inwazji na Ukrainę. Na nagraniu znaleźć mają się skutki rzekomego ukraińskiego ataku.

- Nie wiemy definitywnie, czy jest to droga, którą zamierzają obrać, ale wiemy, że jest to rozważana opcja – powiedział w telewizji MSNBC Jonathan Finer, zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego.

Jak dodał John Kirby, rzecznik Pentagonu, materiał miałby pokazywać "atak" na terytorium Rosji lub jednego ze spornych obszarów wschodniej Ukrainy.

- Uważamy, że ten plan ma poparcie Kremla - powiedział Kirby.

Według Amerykanów, na wideo znaleźć mają się również tureckie drony Bayraktar, które miałyby brać udział w sfabrykowanym ataku. Ma to być dowód na zaangażowanie sił NATO w rzekomą agresję.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: Rosjanie przygotowują PROWOKACJĘ! To ma być pretekst do inwazji?!