Polska - Rosja

i

Autor: CyfraSport Polska - Rosja

Rosjanie ogłoszą kadrę na mecz z... Polską. Zgrupowanie rusza w marcu

2022-03-14 13:35

Rosjanie ogłoszą kadrę na marcowe zgrupowanie, które według wcześniejszych planów miało przygotować piłkarzy na mecz z Polakami. Mimo decyzji FIFA o wykluczeniu ze wszelkich rozgrywek, w tym z meczów barażowych MŚ 2022 Rosjanie i tak będą trenować. Brak rywali chyba im nie przeszkadza.

Rosjanie doskonale wiedzą, że mecz z Polską nie odbędzie się. Mimo to dziś media obiegła informacja, że reprezentacja Rosji powoła kadrę na marcowe zgrupowanie. To miało przygotować piłkarzy na mecz z Polakami i ewentualny późniejszy finał baraży MŚ 2022 w Katarze. Walerij Karpin lada moment ma ogłosić listę zawodników. – Ogłosimy skład na obóz treningowy – powiedział asystent trenera reprezentacji, Nikołaj Pisariew, cytowany przez agencję TASS.

CZYTAJ TAKŻE: Burza po decyzji FIFA. Szwedzi niezadowoleni. Wściekli Rosjanie grzmią i radzą Polakom trenować

Rosjanie ogłoszą kadrę, ale na mecz z... Rosją

Rosyjska reprezentacja ma w marcu pojawić się na zgrupowaniu. To wydaje się absurdalne, ponieważ Rosji ciężko będzie znaleźć rywala. Wiele państw opowiedziało się po stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który jako pierwszy wyraźnie zaznaczył, że z Rosją nie zagra.

Być może będzie to wyłącznie obóz treningowy, ponieważ zarówno FIFA, jak i UFA zawiesiły Rosję. Przez to także rosyjskie kluby nie mogą grać w międzynarodowych rozgrywkach. Media obiegła informacja, że Rosja zagra… sama ze sobą. Powstał, bowiem pomysł, że pierwszy skład reprezentacji zagra z drużyną złożoną z piłkarzy rezerwowych. Innym rozwiązaniem ma być także sparing pomiędzy Rosją, a reprezentacją U21.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Sonda
Czy Krystian Bielik powinien otrzymać powołanie na mecze barażowe?
Źródło: Rosjanie ogłoszą kadrę na mecz z... Polską. Zgrupowanie rusza w marcu