Rosja - Ukraina wojna. Czy Polska jest zagrożona?

i

Autor: PHOTO ART SERVICE / SUPER EXPRESS Rosja - Ukraina wojna. Czy Polska jest zagrożona?

Rosja - Ukraina wojna. Czy Polska jest zagrożona?

2022-02-27 10:02

Wiele osób śledzi z niepokojem doniesienia z Ukrainy. Przypomnijmy, że w czwartek, 24 lutego 2022 roku, Władimir Putin wydał rozkaz najazdu rosyjskich wojsk na Ukrainę. W związku z tym światowi przywódcy nałożyli sankcję na Federację Rosyjską. Jednak czy Polsce grozi niebezpieczeństwo w związku z wojną w Ukrainie?

Rosja - Ukraina wojna. Czy Polska jest zagrożona? Tego typu pytanie zadaje sobie bardzo dużo osób, które z niepokojem spoglądają na wydarzenia w Ukrainie. Nie ma się co dziwić, wojna za naszą wschodnią granicą wzbudza ogromne emocje. Wiele osób zastanawia się jak pomóc Ukrainie? Warto zaznaczyć, że najbardziej od najazdu Rosji na Ukrainę, najbardziej ucierpiała Federacja Rosyjska i sam Putin. Unia Europejska, NATO i Stany Zjednoczone od czwartku, 24 lutego 2022 roku, przez cały czas nakładają nowe sankcję.

SWIFT: co to, Rosja, sankcje. Czym jest system bankowym Swift?

Wojna na Ukrainie. Dym nad miastem

Rosja - Ukraina wojna. Czy Polska jest zagrożona?

Według specjalistów i doradców premiera, nasz kraj nie jest zagrożony najazdem ze strony Rosyjskiej. Wszystko wskazuje na to, że Władimir Putin nie podniesie ręki na NATO i Unię Europejską. Jednak warto pamiętać, że wojna w Ukrainie spowoduje zapaść gospodarczą w tym kraju. Ekonomiści nie mają żadnych wątpliwości, że rykoszetem oberwie się również Polsce. Najazd Rosji spowodował wzrost gospodarczy w państwach Unii Europejskiej. 

QUIZ: Wojny w XX wieku

Pytanie 1 z 10
Po wypowiedzeniu wojny Serbii w 1914 r. , powiedział: „Monarchia idzie na dno, ale przynajmniej z honorem”.

To on rozpętał wojnę w Ukrainie.

Kim naprawdę jest Władimir Putin? Posłuchaj podcastu i poznaj jego historię.

Listen to "Poznajemy historię Władimira Putina - najbardziej znienawidzonego człowieka świata" on Spreaker.