Ptaki spadły z nieba

i

Autor: internet / Twitter / @C e n t i n e l a 3 5

Stado ptaków runęło z impetem na ulicę! Niewyjaśnione i przerażające nagranie [WIDEO]

2022-02-11 10:55

Do przerażającego zdarzenia doszło w jednym z miast Meksyku. Przelatujące na miastem stado ptaków nagle z impetem runęło na ulicę! Nagranie zostało uwiecznione przez kamerę monitoringu. Niestety wiele z tych pięknych ptaków zginęło. Weterynarze głowią się nad tym jaka była tego przyczyna. Zapraszamy do artykułu.

Ptaki spadające z nieba

Kamera miejskiego monitoringu nagrała to przerażające zjawisko. Do tego wyjątkowo dziwnego zdarzenia doszło w Meksyku. Kamera uchwyciła moment, gdy duże stado ptaków niespodziewanie spadło z nieba. Wygląda to trochę tak jakby ptaki zostały nagle przygniecione niewidzialną siłą do ziemi! Na nagraniu widać jak oszołomione ptaki po chwili odlatują, niestety nie wszystkie. Wiele z tych pięknych ptaków nie przeżyło nagłego zderzenia z ziemią.

Ptakami, które spotkał ten smutny los są niewielkie ptaki z rzędu wróblowatych – popularnie nazywane żółtogłowcami ze względu na intensywne żółte zabarwienie ich piór na głowach. Ptaki te o tej porze co roku migrują z Kanady do Meksyku, gdzie spędzają zimę. Mieszkańcy miasta Cuauhtémoc w meksykańskim stanie Chihuahua byli przerażeni, kiedy wczesnym rankiem mieszkańcy znaleźli na ulicach, chodnikach i trawnikach setki martwych żółtogłowców.

Wezwani na miejsce weterynarze wstępnie stwierdzili, że ptaki mogły paść ofiarą zanieczyszczenia powietrza, np. unoszącym się w powietrzu tlenkiem węgla z nieszczelnych piecyków. Podejrzewano też, że ptaki mogły też paść martwe, po tym, jak usiadły na linie energetycznej, która uległa przeciążeniu. Niestety żadna z tych tez się nie potwierdziła, a nagranie z monitoringu jeszcze bardziej zamieszało w głowach weterynarzom. Bo widać na nim jak duże stado tych ptaków nagle uderza wprost w ziemię. Władze miasta zapowiedziały, że przeprowadzona zostanie sekcja ptaków i może wówczas e uda się odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie, co tak naprawdę się stało w miasteczku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Stado ptaków runęło z impetem na ulicę! Niewyjaśnione i przerażające nagranie [WIDEO]