laptop

i

Autor: pixabay.com

Program Laptop dla ucznia, nie dla wszystkich. Kto skorzysta z nowego projektu?

2022-09-23 8:37

Nowy projekt rządu wejdzie niebawem w życie? Mowa o programie Laptop dla ucznia, który przewiduje zakup komputerów i prawdopodobnie tabletów dla młodzieży. Okazuje się jednak, że nie każdy uczeń, będzie mógł z tego skorzystać. Dla jakich roczników przewidywane są laptopy? Sprawdźcie szczegóły.

W dobie pandemii koronawirusa, wiele osób musiało zmienić swoją codzienność. To dotyczyło również dzieci i młodzieży, które z nauki stacjonarnej i chodzenia do szkoły, musiały pozostać w domach i uczyć się w sposób zdalny. Kiedy zachorowania spadły, a życie zaczęło wracać do rzeczywistości, okazało się, że nauka zdalna wcale nie była taka dobra. Choć od nowego roku szkolnego 2022/23 uczniowie chodzą do szkoły normalnie, to niewykluczone, że nauka zdalna niebawem powróci. Wszystko przez inflację w Polsce, która rośnie z każdym miesiącem, a wraz z nią ceny energii i opału. Niektórzy twierdzą, że może dojść do paraliżu w szkołach jeszcze jesienią, a nauka zdalna powróci ze względu na niską temperaturę w klasach.

ZOBACZ TAKŻE: Pomysły na śniadania do szkoły - przepisy na zdrowe posiłki. Te śniadania nigdy się nie znudzą

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Laptop dla ucznia - nowy projekt rządu

Rok szkolny 2022/23 obfituje w wiele zmian. W planie lekcji pojawił się przedmiot jakim jest Historia i Teraźniejszość, a matura zostanie przeprowadzona w nowej formule. Teraz okazuje się, że wielkimi krokami nadchodzi nowy projekt rządu. Mowa o programie laptop dla ucznia, który przewiduje zakupy sprzętu dla uczniów. Jest jednak jedno ale. Okazuje się, że z nowego pomysłu rządu, nad którym jeszcze trwają prace, nie skorzysta każdy. Jak podaje portal gazeta.pl, rząd chce kupić laptopy dla wszystkich uczniów III klasy szkoły podstawowej, a koszty tego projektu szacowane są nawet na 1,5 miliarda złotych. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy brane jest pod uwagę finansowanie komputerów dla uczniów z innych roczników, ani to kiedy sprzęt miałby trafić do dzieci. Chodzą pogłoski, że może tak się stać w 2023 roku. Czy tak będzie? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE: Aż 179 dni wolnych od szkoły! Kiedy uczniowie nie będą mieć lekcji?