burza

i

Autor: pixabay.com

Prognoza pogody na maj 2022. Sezon burzowy ruszy z przytupem!

2022-05-12 8:33

Maj rozpieszcza nas przyjemną temperaturą, dlatego śmiało można stwierdzić, że lato nadchodzi coraz to większymi krokami. Na ulicach wielu miast w Polsceludzie zdejmują kurtki, a zdecydowanie królują krótkie rękawki i sukienki. Czy maj będzie nas rozpieszczać do końca miesiąca? Okazuje się, że sezon burzowy nadchodzi wielkimi krokami. Może być groźnie - sprawdźcie szczegóły.

Prognoza pogody na maj 2022 - będzie ciepło czy zimno? Takie pytania rodzą się w głowie niejednej osoby. Powód? Po szarej, smutnej i chłodnej zimie, każdy z utęsknieniem czeka na przyjemną temperaturę. Początek maja zaskoczył nas prawdziwym wiosennym słońcem, a momentami nawet sprawił, że czuliśmy jakby nadchodziło lato. Czy słoneczna i ciepła passa utrzyma się przez cały miesiąc? Wiele osób bardzo by tego chciało, jednak trzeba wiedzieć, że nadchodzi Zimna Zośka i Zimni Ogrodnicy, którzy jak zawsze w okolicach od 12 do 15 maja ściągają do naszego kraju ochłodzenie. Niestety według synoptyków w tym roku będzie podobnie. Po wysokich temperaturach, przyjdzie załamanie pogody, które może obfitować w burze i groźne nawałnice.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - DATA. Czy jest wtedy wolne od pracy i szkoły?

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk

Załamanie pogody w maju 2022 - prognoza pogody

Nadchodzi załamanie pogody w maju 2022. Od czwartku 12 maja przewidywane są groźne burze w kilku województwach naszego kraju. Mowa o wschodzi i o południu Polski, gdzie niebezpieczne zjawiska atmosferyczne będą obfitowały w obfite opady deszczu, silne porywy wiatru nawet do 75-95 km/h, a miejscami nawet może pojawić się grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia na czwartek 12 maja, ale także na noc z czwartku na piątek 12/13 maja.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami:

  • warmińsko-mazurskie
  • mazowieckie
  • podlaskie
  • łódzkie
  • pomorskie

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami:

  • lubelskie
  • podkarpackie
  • świętokrzyskie
  • małopolskie

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie jest burza? Mapa i radar burzowy online

 

Długoterminowa prognoza pogody na maj 2022

Jaka będzie pogoda w maju? Okazuje się, że miesiąc poza małymi incydentami z burzami będzie obfitował w słoneczne, pogodne dni. Temperatura będzie wahać się między 17 a 25 stopniami Celsjusza. Spodziewane są również przelotne opady deszczu w okolicach 21-23 maja.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?