Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: PAP/EPA/VASSIL DONEV Zdjęcie z miejsca wypadku

Pożar autokaru w Bułgarii. Nie żyje 46 osób, w tym 12 dzieci [ZDJĘCIA]

2021-11-23 8:41

Jak podaje PAP do wydarzenia doszło dziś rano około godziny 2 w nocy na autostradzie Struma w południowo-zachodniej Bułgarii. Według informacji do pożaru autokaru doszło w okolicach wsi Bosnek. Odcinek autostrady Daskałowo – Dolna Dikania jest zamknięty.

Pożar autokaru na autostradzie w Bułgarii

Informacje o tym tragicznym wydarzeniu podała rano lokalna telewizja Nowa i bułgarskie radio publiczne. Według wstępnych informacji w autokarze spłonęło 46 osób, wśród których były dzieci. Prywatna stacji Anadolu Agency podała informację że w autokarze podróżowało 12 dzieci. 7 rannych osób z poparzeniami ciała zostało odwiezionych do Instytutu Pilnej Pomocy Medycznej w Sofii.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że większość pasażerów autokaru była obywatelami Macedonii Północnej. Według informacji podanych przez TV Nowa premier Bułgarii – Stefan Janew poinformował już macedońskiego szefa rządu Zorana Zaewa o tragicznym wypadku, w którym śmierć ponieśli obywatele tego kraju. Obecnie lokalna policja nadal bada okoliczności w jakich doszło do wypadku i zapłonu autokaru.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pożar autokaru w Bułgarii. Nie żyje 46 osób, w tym 12 dzieci [ZDJĘCIA]