Policja na sygnale

i

Autor: Małopolska Policja Kujawsko-pomorskie. Była pijana jak smok i wiozła maleńką córeczkę / Zdjęcie poglądowe

Pościg policji za przemytnikiem imigrantów - kierowca STARANOWAŁ radiowóz!

2021-10-18 7:28

Policja zatrzymała w niedzielę w Siemiatyczach (Podlaskie) kierowcę, który wiózł w swoim aucie nielegalnych imigrantów. Mężczyzna nie zatrzymał się wcześniej ani na żądanie SG, ani do policyjnej kontroli i próbował uciec.

Jak powiedziała PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, kierowca peugeota został zatrzymany po pościgu, wcześniej nie zatrzymał się także do kontroli, którą chcieli przeprowadzić na drodze funkcjonariusze SG. Dodała, że czynności wciąż trwają, podlaska policja ma podać więcej szczegółów w poniedziałek; potwierdza jedynie, że kierowca wiózł nielegalnych imigrantów.

Według różnych źródeł, kierowcą był Albańczyk, który przewoził siedmioro nielegalnych imigrantów, a - podczas próby ucieczki - doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem i próbował staranować inne policyjne auto.

W miniony wtorek podobna ucieczka przed kontrolą drogową kierowcy przewożącego nielegalnych imigrantów zakończyła się tragicznie. Osobowy volkswagen prowadzony przez Syryjczyka zderzył się pod Białymstokiem czołowo z ciężarówką. Zginął jeden z pasażerów, którymi byli również obywatele Syrii. Kierowca trafił do aresztu, jest podejrzany nie tylko o doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba, ale też o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez imigrantów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Wielka Parada Branickich w Białymstoku
Źródło: Pościg policji za przemytnikiem imigrantów - kierowca STARANOWAŁ radiowóz!