Pomoc dla Ukrainy - zbiórki

i

Autor: Canva

Pomoc dla Ukrainy: Jak można pomóc mieszkańcom Ukrainy?

2022-02-24 10:36

W czwartek 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Jak poinformowały władze Ukrainy, kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju. Wielu mieszkańców ucieka wraz z rodzinami z terenów na które wkroczyły Rosyjskie wojska. Potrzebna jest pomoc dla osób uciekających przed wojną.

Pomoc dla Ukrainy - oficjalne zbiórki

W czwartek 24 lutego władze Ukrainy poinformowały, że kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju. Co najmniej osiem osób zostało zabitych i dziewięć rannych na Ukrainie w wyniku rosyjskiego ostrzału. W mediach pojawiły się liczne nagrania pokazujące ostrzał Ukraińskich celów na terenie całego kraju. Przerażeni mieszkańcy wielu miast opuszczają swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. W Polsce organizowana jest pomoc humanitarna dla osób z Ukrainy, które uciekają przed wojną. Poniżej zamieszczamy linki do oficjalnych zbiórek organizowanych prze Polską Akcję Humanitarną, Caritas, PCK i UNICEF.

Wiceszef MSWiA zapewnił, że polska Straż Graniczna jest w pełnej gotowości i jeżeli będzie taka potrzeba, to uchodźcom z Ukrainy zostanie udzielona niezbędna pomoc. Dodał też, że polska granica jest oczywiście otwarta.

Obecnie rząd Ukrainy walczy również z dezinformacją szerzoną przez ataki hakerów na ich systemy informatyczne. Rząd Ukrainy zwraca się z prośbą, by udostępniać tylko oficjalne informacje pochodzące z zaufanych źródeł. Tylko posiadając oficjalne i wiarygodne dane akcje humanitarne będą w stanie dotrzeć do osób które tej pomocy potrzebują najbardziej.

Źródło: Pomoc dla Ukrainy: Jak można pomóc mieszkańcom Ukrainy?