Reprezentacja Polski, piłkarze

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze reprezentacji Polski

Polska nie zamierza grać meczu barażowego z Rosją!

2022-02-26 10:15

Jak poinformował w sobotni poranek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać meczu barażowego w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. "Koniec ze słowami, czas na czyny" - zapowiedział prezes PZPN. Decyzji tej przyklasną prezydent Andrzej Duda.

W sobotni poranek prezes PZPN ogłosił, iż Reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022 z reprezentacją Rosji. PZPN wspólnie z federacjami Czech oraz Szwecji szykują w tej sprawie specjalne pismo do FIFA.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, wczoraj wieczorem rozmawiali ze sobą Robert Lewandowski i Kamil Glik. Wspólnie ustalili, że przekażą reszcie drużyny, że nie mają zamiaru rozegrać meczu z Rosją. Dziś rano podobną decyzję ogłosił Cezary Kulesza.

Odnosząc się do tej informacji prezydent Duda napisał na Twitterze: "I słusznie, Panie Prezesie Cezary Kulesza. Nie gra się z bandytami!".

Przypomnijmy, iż na piątkowym spotkaniu Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje narodowe rywalizujące w rozgrywkach UEFA będą zobowiązane do rozgrywania swoich meczów u siebie na neutralnych obiektach do odwołania.

24 marca Polska miała zagrać z Rosją w Moskwie półfinał barażowy o awans do mistrzostw świata. W przypadku wygranej reprezentacji Rosji, na spotkanie decydujące o awansie na mundial 29 marca do Rosji miałby przyjechać zwycięzca meczu Szwecja - Czechy.

Źródło: Polska nie zamierza grać meczu barażowego z Rosją!