Ruszyły kontrole w komunikacji miejskiej, za brak maseczki można dostać wysoki mandat

i

Autor: Policja Lubelska Ruszyły kontrole w komunikacji miejskiej, za brak maseczki można dostać wysoki mandat

Policja masowo wystawia mandaty za brak maseczki. Ponad 800 z kilka dni!

2021-10-15 9:09

Czwarta fala się rozpędza. Liczba zakażonych przekroczyła wczoraj 3 tysiące. W województwach z najwyższym wskaźnikiem zakażeń policjanci wyruszyli na patrole by sprawdzić jak mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Wyniki kontroli nie są najlepsze. Posypały się pierwsze mandaty!

Niestety, coraz więcej osób lekceważy obowiązujące przepisy

Lubelscy policjanci i inspektorzy sanepidu wyruszyli w teren. Będą sprawdzać galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, lokale gastronomiczne oraz inne obiekty pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. W trakcie kontroli sprawdzają, czy klienci sklepów zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach. W ciągu 10 dniowej kontroli funkcjonariusze z województwa wystawili aż 869 mandatów za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Wystosowali też 828 pouczeń i 68 wniosków o ukaranie do sądu. Niestety pomimo dużej liczby zachorowań w województwie nagminne stały się sytuacje niekorzystania z maseczki przez pasażerów komunikacji publicznej lub osoby które przebywają w obiektach handlowych. Policja apeluje i przypomina o obowiązku stosowania się do obowiązujących ograniczeń. Przypomina również, że zgodnie z kodeksem wykroczeń osoby niestosujące się do tych obostrzeń mogą zostać ukarane mandatem. Policjanci mogą również skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych nakłada kary administracyjne. Aktualne obostrzenia związane z COVID-19 znajdziecie na stronie www.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą
Źródło: Policja masowo wystawia mandaty za brak maseczki. Ponad 800 w kilka dni!