Mróz

i

Autor: Fotocitizen / CC0 / pixabay.com

Pogoda na 11.10. W nocy mróz i mgły - BĘDZIE NA MINUSIE, NAWET -8 !

2021-10-10 19:25

Pogoda na poniedziałek (11.10) przyniesie w nocy mróz w części kraju. Miejscami temperatura spadnie przy gruncie nawet do -8 stopni. Poniedziałek w części kraju zapowiada się pochmurnie, możliwy jest słaby deszcz.

Pogoda na noc 10/11.10: będzie pogodnie, miejscami możliwe są mgły. Na termometrach zobaczymy minimalnie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Przy gruncie temperatura może spaść nawet do -8 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie południowy.

W Warszawie rano będzie bezchmurnie. Na termometrach zobaczymy 4 ℃. W ciągu dnia nadal będzie bezchmurnie. Temperatura wzrośnie do 14 ℃. Wiatr przyjmie kierunek południowo-wschodni, a jego prędkość wyniesie 3 m/s. Ciśnienie powietrza sięgnie 1013 hPa.

Jak informuje IMGW, na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtować będą wyże znad zachodniej Rosji i Irlandii. Pod wpływem niżu znad północnej Skandynawii znajdzie się północna i częściowo centralna część kontynentu, a wschodnia część Basenu Morza Śródziemnego będzie pod wpływem płytkiego niżu z rejonu Adriatyku. Polska od północnego zachodu zacznie dostawać się pod wpływ zatoki niżu znad północnej Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Przed frontem zalegać będzie suche powietrze polarne kontynentalne, za frontem napłynie wilgotniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w województwach zachodnich i na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami też opady deszczu, a wysoko w Sudetach przechodzące w przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad resztą kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do dużego.

Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 11 st. C do 14 st. C, w obszarach podgórskich Karpat około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy okresami porywisty, na wybrzeżu i w Sudetach wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni. 

Jesienne porządki w ogrodzie wiceministra obrony Marcina Ociepy
Źródło: Pogoda na 11.10. W nocy mróz i mgły - BĘDZIE NA MINUSIE, NAWET -8 !