Uwaga na silne wiatry

i

Autor: Canva

Duża zmiana w pogodzie! Koniec mrozów, przed nami wichury

2022-01-12 9:49

Jak zapowiadają synoptycy kolejny epizod zimowy dobiega końca. W najbliższych dniach pogoda ulegnie sporej zmianie. Lokalne przymrozki i opady śniegu już za nami. W najbliższych dniach pogoda będzie zupełnie inna, niż dotychczasowa. Jak dokładnie będzie się kształtować pogoda na terenie całego kraju przeczytacie w artykule.

Prognoza pogody na najbliższe dni – będzie cieplej, ale bardzo wietrznie

Jak zapowiadają synoptycy z Twojapogoda.pl już jutro możemy spodziewać się ocieplenia i pożegnać na jakiś czas mróz i śnieg. W całym kraju zapowiadane jest duże ocieplenie. Temperatura w najbliższych dniach podskoczy nawet do 10 stopni. Niestety ta zmiana poprzedzona zostanie porywistym wiatrem, który lokalnie może łamać drzewa i uszkadzać linie energetyczne.

  • Środa (12 stycznia) będzie ostatnim mroźnym dniem w tym tygodniu. Chociaż rano termometry na wschodzie pokazały około minus 15 stopni, to w ciągu dnia mróz we wschodnich regionach będzie nieduży, najwyżej do minus 5 stopni. Od zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze. Termometry pokażą do 2-3 stopni. Najcieplej będzie przy zachodniej granicy. Będzie pochmurnie, z lokalnymi przejaśnieniami. Lokalnie mogą wystąpić drobne opady śniegu
  • W czwartek (13 stycznia) odwilż opanuje już cały kraj. W ciągu dnia w całym kraju temperatury będą dodatnie. Od 1-3 stopni na wschodzie, południu i w centrum do 5-6 stopni na zachodzie. Pojawią się większe przejaśnienia, ale w większości regionów, może bardzo słabo i przelotnie padać deszcz, a w górach śnieg. Tego dnia pojawi się też miejscami gwałtowny i wzmagający się wiatr. Podmuchy mogą osiągać przeważnie 50-70 km/h, na północy, wschodzie i w centrum do 80-90 km/h, a nad morzem do 100-110 km/h. Tak silny wiatr może zrywać dachy, a także łamać gałęzie i przez to tarasować drogi i chodniki. Warto zachować ostrożność tego dnia i przygotować na ewentualne uszkodzenia linii energetycznych i przerwy w dostawach prądu.
  • Piątek (14 stycznia) również będzie bardzo wietrzny. Dopiero od godzin popołudniowych wiatr zacznie słabnąć. Niemal w całym kraju pojawiać się będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura też podskoczy, bo na termometrach zobaczymy od 3-4 stopni na południowym wschodzie i w centrum do niemal 10 stopni na krańcach zachodnich.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Duża zmiana w pogodzie! Koniec mrozów, przed nami wichury