Będą alkomaty w Sejmie? Często zdarza się, że posłowie są pod wpływem

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Mateusz Kudła, 2007; pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą alkomaty w Sejmie? "Często zdarza się, że posłowie są pod wpływem"

Pijani posłowie w Sejmie: "To norma". Szokujące słowa Kukiza

2022-01-18 16:01

Szokujące słowa Pawła Kukiza. Zdaniem posła "często zdarza się, że posłowie w Sejmie są pod wpływem alkoholu". Podkreślił też, że takie zachowania w parlamencie "to norma". Poseł przyznał, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie do Sejmu alkomatów. Jak miałyby wyglądać kontrole posłów? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Szokujące słowa Pawła Kukiza! Poseł obecnej kadencji był dziś gościem programu "SuperNova W Samo Południe". Na antenie przyznał, że posłowie w Sejmie często są pod wpływem alkoholu.

Czytaj także: Incydent podczas debaty o wotum nieufności wobec Bortniczuka - "Alkomat na salę bym poprosił"

Pijani posłowie w Sejmie?

Jak przyznał Paweł Kukiz, bardzo często zdarza się, że posłowie przychodzą do Sejmu pod wpływem alkoholu. - Często jesteśmy świadkami hucp w Sejmie, krzyków przeróżnych, tupania - proszę mi wierzyć, że w dużej mierze ci posłowie, nawet nie w pojedynkę, w większych ilościach są rozochoceni wszelkiego rodzaju używkami - powiedział Paweł Kukiz.

"Oczywiście, że piją"

- Pierwsza podstawowa sprawa - Sejm jest miejscem pracy, takim samym jak zakład pracy, jest opłacany z pieniędzy podatnika i powinno się po prostu z szacunku nawet do podatnika szanować miejsce pracy, ale oczywiście, że piją. To jest nie pierwszy raz taki przypadek, z jakim mieliśmy ostatnio do czynienia. No to jest wręcz norma, tylko często kamery tego nie wyłapują, albo ludzie się do tego nawet przyzwyczaili - podkreślił na antenie poseł Kukiz.

Będą alkomaty w Sejmie?

Poseł przypomniał, że już w poprzedniej kadencji postulował o wprowadzenie alkomatu do Sejmu, ale jego pomysł został wyśmiany. Zapowiada, że zamierza zorientować się, w jaki sposób formalnie można wprowadzić tę możliwość do parlamentu.

Czytaj także: Plaga pijanych lekarzy w Polsce. Kolejny przypadek w Złotowie

Póki co Paweł Kukiz proponuje, by badanie alkomatem nie było obowiązkowe dla każdego, ale by Straż Marszałkowska miała taką możliwość w określonych przypadkach.

- Wystarczy znieść immunitet poselski, który hamuje Straż Marszałkowską przed możliwością użycia alkomatu przy jakimś delikwencie, który ewidentnie jest pod wpływem, bo to jest poseł, on się zasłoni immunitetem i Straż Marszałkowska przekroczyłaby wtedy uprawnienia. Albo można nadać w regulaminie Sejmu takie uprawnienia Straży Marszałkowskiej, która po stwierdzeniu faktu, że dany poseł znajduje się pod wpływem, albo po zgłoszeniu przez innego posła, że poseł X czy posłanka Y mogą znajdować się pod wpływem alkoholu, powinien mieć możliwość, albo nawet obowiązek przebadania takiego delikwenta alkomatem - wyjaśnia Paweł Kukiz.

Poseł Sienkiewicz pijany?

Dyskusja o alkomatach w Sejmie to pokłosie ostatniego zachowania Bartłomieja Sienkiewicza z Koalicji Obywatelskiej, który został wyprowadzony z sali plenarnej przez Borysa Budkę po tym, jak potknął się w drodze do przewodniczącego KO. Bartłomiej Sienkiewicz nie odpowiedział na pytania dziennikarzy, czy był pod wpływem alkoholu.

Całą rozmowa o alkomatach w Sejmie i pijanych posłach znajdziecie >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19
Źródło: Szokujące wyznanie Pawła Kukiza o pracy w Sejmie! Będą kontrole?