Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: fot. Policja

Lubelskie: Wjechała do rowu wioząc trójkę dzieci. Miała ponad 2 promile!

2022-01-25 12:28

Policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali wczoraj zgłoszenie o wypadku drogowym. Według zgłoszenia osoba kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem na zakręcie i wjechała w przydrożny rów. W samochodzie znajdowała się trójka dzieci. Okazało się, że ich matka kierująca samochodem nie była trzeźwa.

Pijana matka wiozła dzieci

Do zdarzenia doszło wczoraj (24 stycznia) około godziny 14:30 w Wikowie. Kierująca samochodem kobieta na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. W samochodzie znajdowała się trójka dzieci w wieku od 3 do 14-lat. Na szczęście kierująca ani jej dzieci nie doznały obrażeń. W trakcie czynności mających na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku kobieta twierdziła, że po prostu straciła panowanie nad autem, i to było przyczyną wypadku. Policjanci wykonali badanie trzeźwości kobiety. Alkomat potwierdził, że w chwili prowadzenia samochodu 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kiedy wyszło na jaw, że była "pod wpływem" przyznała, że wcześniej faktycznie spożywała alkohol. Kobieta została zatrzymana przez policjantów celem wykonania dalszych czynności służbowych z jej udziałem. Podróżujące z nią dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet 5 lat więzienia oraz bardzo wysoka grzywna. Policjanci powiadomią także wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu, który może podjąć dalsze kroki prawne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Olsztyn. Wjechał w drzewo na ul. Żołnierskiej
Źródło: Lubelskie: Wjechała do rowu wioząc trójkę dzieci. Miała ponad 2 promile!