Kwiaty

i

Autor: Pixabay

Pierwszy dzień wiosny 2023 - kiedy jest? O której godzinie?

Wiosna 2023 za pasem. W tym roku astronomiczna i kalendarzowa wiosna rozpoczynają się w innych terminach. Warto znać obie daty. Przypominamy, kiedy w tym roku wypada pierwszy dzień wiosny. O której godzinie równonoc wiosenna?

Spis treści

  1. Pierwszy dzień wiosny 2023 - kiedy wypada?

Pierwszy dzień wiosny 2023 to hasło, na które wszyscy reagują z uśmiechem. W końcu to właśnie ta pora roku kojarzy nam się z budzącą się do życia przyrodą, dłużej trwającym dniem i ciepłem. Wiosenną aurę czuć w pogodzie już od kilku dni! Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, że wiosna astronomiczna i kalendarzowa to nie to samo. Choć zdarza się, że mają początek tego samego dnia, nie jest to żadną regułą. Wiosna astronomiczna związana jest z wystąpieniem równonocy wiosennej, natomiast ta kalendarzowa ma stałą datę. Jest to zawsze 21 marca.

Witam w Pierwszy Dzień Wiosny - życzenia i wierszyki z okazji wiosny 2023

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Pierwszy dzień wiosny 2023 - kiedy wypada?

Początek astronomicznej wiosny w tym roku będzie miał miejsce 20 marca o godzinie 22:24. Wiosna astronomiczna na półkuli północnej rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej, czyli wtedy, gdy Słońce wchodzi w znak Barana. Dzień i noc trwają wówczas po 12 godzin. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się natomiast zawsze tego samego dnia - 21 marca. To też dzień wagarowicza i Światowy Dzień Zespołu Downa.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać wiosny?