Do której uczelni nie wejdziesz bez szczepienia?

i

Autor: Canva Do której uczelni nie wejdziesz bez szczepienia?

Pierwsza uczelnia w Polsce otwarta tylko dla osób zaszczepionych

2021-11-23 13:42

W Polsce posiadanie certyfikatu Covidowego nie jest konieczne by pracować lub studiować na uczelniach wyższych. Jednak zapewne ze względu na trudną sytuację w regionie na takie właśnie obostrzenia zarówno dla studentów jak i pracowników zdecydował się rektor jednej z Polskich uczelni. Do jakiej uczelni nie wejdziecie bez paszportu Covidowego, przeczytacie w artykule poniżej.

Uczelnia tylko dla zaszczepionych

Na taki radykalny krok zdecydowała się Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie która w poniedziałek 8 listopada stała się Akademią Nauk Stosowanych. W uroczystości podniesienia rangi lubelskiej uczelni wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Według najnowszego rozporządzenia rektora z dnia 22 listopada decyzją rektora prof. dr. hab. Witolda Kłaczewskiego, do Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie wstęp będą miały tylko osoby zaszczepione. Osoby bez szczepienia nie zostaną wpuszczone do budynku. Wprowadzone przez rektora zarządzenie dotyczy nie tylko pracowników uczelni, ale także jej studentów. Z dokumentu, jaki zamieszczony został na stronie uczelni wynika, że, najpóźniej do 30 listopada studenci i pracownicy Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie muszą dostarczyć certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw Covid-19. Osoby, które nie są zaszczepione na Covid nie zostaną wpuszczone do budynku uczelni.

„Pracownicy Uczelni zobowiązani są w Dziale Kadr do okazania certyfikatu szczepienia w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2021. Studenci wszystkich kierunków zobowiązani są do dostarczenia w dziekanatach certyfikatów szczepień do 30 listopada. Po tym terminie osoby niezaszczepione nie zostają wpuszczone do pracy oraz zajęć dydaktycznych” – czytamy w zarządzeniu rektora

Nasuwa się pytanie, czy biorąc przykład z Lubelskiej uczelni inne uczelnie zdecydują się na wprowadzenie podobnych ograniczeń dla swoich pracowników i studentów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 23.11 (Goście: Marek Belka - były premier, były szef NBP oraz Krzysztof Skiba - muzyk, satyryk) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Źródło: Pierwsza uczelnia w Polsce otwarta tylko dla osób zaszczepionych