Aresztowano 5 dzieci

i

Autor: Canva / fot. @HannaLiubakova / Twitter

Pięcioro dzieci zostało aresztowanych za protestowanie przeciwko wojnie [WIDEO]

2022-03-02 12:45

W Moskwie za protest przeciwko wojnie zatrzymano pięcioro dzieci w wieku od 7 do 11 lat! Informacje o tym przekazała dziennikarka Hanna Liubakova. Udostępniła też zdjęcia przerażonych dzieci na posterunku policji. Dzieci w rękach wciąż trzymały antywojenne transparenty, z którymi przyszły pod ambasadę

Dzieci aresztowane za protestowanie przeciwko wojnie

Środa (2 marca) jest siódmym dniem inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Władze Federacji Rosyjskiej konsekwentnie określają prowadzone przez siebie działania jako „specjalną operację wojskową”. Tymczasem ukraińskie miasta codziennie są bombardowane i ostrzeliwane, celem ataków są nie tylko obiekty wojskowe, ale również ludność cywilna.

Na całym świecie trwają protesty. Obywatele wielu krajów domagają się zaprzestania działań wojennych na Ukrainie. Jak podaje Na Twitterze kanał NEXTA od 24 lutego w Rosji zatrzymano podczas akcji antywojennych od 6817 osób. Za protestowanie przeciwko wojnie w Moskwie zatrzymano także dzieci, które z kwiatami i transparentami nawołującymi do zaprzestania wojny przyszły pod ambasadę wraz ze swoimi rodzicami. Piątka rosyjskich dzieci w wieku od 7 do 11 lat została aresztowana. Na szczęście po przybyciu prawnika dzieci zostały zwolnione z aresztu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pięcioro dzieci zostało aresztowanych za protestowanie przeciwko wojnie [WIDEO]