Pełnia księżyca

i

Autor: Canva Pełnia Księżyca w lutym 2023

Pełnia Księżyca LUTY 2023 - kiedy jest? Śnieżny Księżyc sprzyja zakochaniu!

2023-02-03 16:05

Za sprawą Walentynek luty uznawany jest za najbardziej romantyczny ze wszystkich miesięcy w roku. Gdy dodamy do tego Pełnię Księżyca, robi się już naprawdę bardzo zmysłowo i gorąco! Pełnia Śnieżnego Księżyca w lutym 2023 zbliża się wielkimi krokami. Fanów zjawisk astronomicznych czeka naprawdę wyjątkowy spektakl! Kiedy jest Pełnia Śnieżnego Księżyca w lutym i skąd jej nazwa?

Kiedy jest pełnia Księżyca w lutym 2023? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Patrząc w niebo, nie sposób nie zauważyć, że naturalnego satelity naszej planety zaczyna przybywać. To oznacza tylko, że pełnia zbliża się wielkimi krokami. Jako że luty, ze względu na wypadające 14. dnia miesiąca Walentynki, uznawany jest za najbardziej romantyczny ze wszystkich dwunastu miesięcy, również występującej w nim pełni przypisuje się miłosne właściwości. Pełnię Śnieżnego Księżyca, bo tak nazywane jest to zjawisko, najlepiej podziwiać we dwoje. Lutowa pełnia ma oczywiście także inne nazwy, takie jak Burzowa, Głodna, a także Pełnia Księżyca Lodu. Nazwy te nawiązują do czasów rdzennych Amerykanów. Śnieżna lub głodna pełnia stanowiły odniesienie do pogody, jaka panowała w lutym na terenie Ameryki Południowej, a także sytuacji ludności. Jako że był to kolejny miesiąc zimy, mieli oni już niewiele zapasów i z niecierpliwością wyczekiwali wiosny. Lutowa pełnia ma symboliczne znaczenie. Jest bowiem traktowana jako zapowiedź zmian w przyrodzie, a także w życiu uczuciowym.

Zielona kometa 2023 - kiedy obserwować? Była widoczna 50 TYSIĘCY lat temu!

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

Kiedy pełnia w lutym 2023?

Pełnia Księżyca w lutym 2023 wypada już w najbliższą niedzielę, 5 lutego. Naturalny satelita Ziemi będzie widoczny w całej okazałości już około godziny 19:30. Jak podają astronomowie, warto ją podziwiać z ukochaną osobą. Jeśli jesteście natomiast singlami, dajcie się ponieść magicznej mocy Srebrnego Globu i pomyślcie o miłości, a ta może przyjdzie i to jeszcze niebawem.

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?