Pełnia

i

Autor: Canva

Pełnia Księżyca czerwiec 2023 - kiedy i o której godzinie jest Truskawkowy Księżyc?

Pełnia Truskawkowego Księżyca ponownie wystąpi na niebie. Już wkrótce Polacy będą mogli oglądać Srebrny Glob w pełnej okazałości. Kiedy i o której godzinie pełnia Księżyca w czerwcu 2023? Skąd wzięła się jej nazwa? Sprawdźcie już teraz!

Spis treści

  1. Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 - DATA, GODZINA

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 zbliża się wielkimi krokami! Kiedy dokładnie na niebie zaświeci Truskawkowy Księżyc? Czerwiec za pasem, a Polacy mogą delektować się w końcu pierwszymi w tym roku upałami. 1 czerwca na termometrach aż 26 stopni! Patrząc wieczorem w niebo, nie sposób nie zauważyć, że naturalnego satelity Ziemi stale przybywa. Dla wszystkich fanów zjawisk astronomicznych mamy ekscytującą wiadomość. W czerwcu 2023 na niebie pojawi się Truskawkowa Pełnia Księżyca! Dlaczego zjawisko nosi nazwę związaną z tym słodkim owocem? To proste! Truskawkowa pełnia Księżyca jest związana z rozpoczynającym się w tym czasie sezonem na truskawki, które właśnie dojrzewają i goszczą na targach. Kiedy w czerwcu 2023 jest pełnia? Tego dnia można mieć problemy ze snem!

Ten znak zodiaku nie lubi ludzi. Ma niewielu przyjaciół

Inflacja wykończy Polaków, a 800 + zniechęci do nauki? #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy jest pełnia Księżyca w czerwcu? Znamy datę! Srebrny Glob pojawi się na niebie już na początku tego letniego miesiąca. W tym roku Pełnia Truskawkowego Księżyca wypada w niedzielę, 4 czerwca, a w pełnej okazałości zadebiutuje o 5:43. Czerwcowa pełnia, nazywana Pełnią Truskawkowego Księżyca, może być odczuwalna nawet przez kilka dni przed, jak i kilka dni po tej dacie.

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?