Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca czerwiec 2022 - kiedy na niebie pojawi się Truskawkowy Księżyc?

2022-06-13 10:13

Każda Pełnia Księżyca ma coś w sobie i wywołuje ogromny zachwyt, gdy spogląda się w niebo. Tym razem czeka nas Truskawkowy Księżyc, który zaświeci już w czerwcu. Skąd wzięła się jego nazwa? Kiedy dokładnie będziemy mogli podziwiać czerwcową Pełnię na niebie? Sprawdźcie - o tym warto wiedzieć!

Pełnia Księżyca w czerwcu 2022 - kiedy? Takie pytania zadaje sobie wiele osób. Zjawiska astronomiczne zawsze cieszą oko, jednak czasami dają też popalić psychicznie. Tak jest z Pełnią Księżyca, która niektórym osobom daje w kość, powodując problemy z zaśnięciem. Okazuje się, że dawniej podczas Pełni Srebrnego Globu, stawiano na parapecie wodę w przezroczystej szklance i to miało pomagać na problemy ze snem. Wielkimi krokami zbliża się czerwcowa Pełnia Księżyca, która jak się okazuje występuje także pod nazwą Truskawkowego Księżyca. Skąd wzięła się ta nazwa? Oczywiście czerwiec to sezon na truskawki, więc łatwo można sobie to skojarzyć. Nazwa ta pochodzi z Ameryki Północnej, ale to jeszcze nie koniec. Inne nazwy czerwcowej Pełni Księżyca to: Pełnia Różanego lub Kwiatowego Księżyca, a także Gorąca Pełnia - ze względu na początek letnich upałów. Kiedy dokładnie Srebrny Glob pojawi się na niebie? Tego nie można przegapić!

ZOBACZ TAKŻE: Mona Lisa zaatakowana... ciastem! Czy słynny obraz Leonarda da Vinci ucierpiał?

Szybkie Pytania - Bryska

Pełnia Truskawkowego Księżyca - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Księżyca w czerwcu 2022? Okazuje się, że Truskawkowy Księżyc zaświeci na niebie w pełnej okazałości już we wtorek, 14 czerwca 2022 o godzinie 13:52. Jeśli pogoda nie popsuje planów, warto spojrzeć w niebo, ponieważ Księżyc może przybrać nawet lekką różową barwę. Wpływ Srebrnego Globu odczuwany jest dzień przed Pełnią Księżyca, a także dzień po niej, kiedy również jest widoczna na niebie.

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie jest burza? Mapa burzowa w Polsce, ostrzeżenia pogodowe

Sonda
Twoja ulubiona pora roku to...