Pełnia

i

Autor: Canva

CIEKAWOSTKI

Pełnia Koźlego Księżyca - lipiec 2023. Kiedy jest i jakie ma znaczenie?

Lipcowa pełnia księżyca, nazywana Koźlim Księżycem, będzie wyjątkowa. Wszystko przez to, że zbiega się w czasie ze zjawiskiem superpełni, w trakcie którego tarcza Srebrnego Globu jest szczególnie duża i jasna. Jakie ma znaczenie i kiedy wyglądać jej na niebie?

Pełnia w lipcu 2023 to inaczej Pełnia Koźlego Księżyca. Co oznacza ta nazwa i kiedy powinniśmy wypatrywać na niebie tego wyjątkowego zjawiska? Z pewnością wszyscy zauważyli, że Srebrnego Globu z dnia na dzień przybywa. To oznacza tylko jedno - lipcowa pełnia za pasem. Pełni Koźlego Księżyca, jak tytułuje się to wyczekiwane przez wielu zjawisko, towarzyszy inne, a mianowicie superpełnia. Podczas niej tarcza Księżyca jest szczególnie jasna, przez co naturalny satelita Ziemi wydaje się być bardzo blisko. Lipiec 2023 już trwa, a pełnia księżyca tuż, tuż. Sprawdź termin wystąpienia zjawiska na niebie i poznaj znaczenie lipcowej pełni.

Polacy o polskich gwiazdach i influencerach #EwelinaPyta

Pełnia Koźlego Księżyca lipiec 2023 - kiedy?

Kulminacyjny moment lipcowej pełni nastąpi w poniedziałek 3 lipca około godziny 13.40. Srebrny Glob będzie doskonale widoczny w nocy z poniedziałku na wtorek. To może wiązać się z problemami z zaśnięciem.

Pełnia Koźlego Księżyca - znaczenie

Szykujcie się na miłosne podboje! Każda pełnia ma swoje znaczenie. Lipcowa, czyli Pełnia Koźlego Księżyca, również. Według pradawnych wierzeń to czas romantycznych uniesień. Powoduje wybuch namiętności i potęguje żądze.

Sonda
Czy też odczuwasz pełnię księżyca?