W Afryca otwarto zoo, w których ludzi zamyka się w klatkach

i

Autor: YT/ ggconservation lions W Afryca otwarto zoo, w których ludzi zamyka się w klatkach

Otwarto ZOO "na odwrót": zwierzęta oglądają ludzi w klatkach!

2021-08-26 8:41

Początkowo ten sposób obserwacji dzikiej przyrody został wymyślony dla fotografów, ale z biegiem czasu zaczął zyskiwać niezwykłą popularność wśród turystów. ZOO w Republice Południowej Afryki zaprasza do obejrzenia królów sawanny z możliwie najbliższej odległości. W tym celu umieszcza się ludzi w metalowych i pleksiglasowych klatkach znajdujących się w centrum sawanny.

Zamykanie ludzi w klatach i umieszczanie ich wśród zwierząt nie było do tej pory tak popularne. Owszem w nielicznych miejscach świata było to możliwe, jednak w RPA postanowiono zrobić z tego atrakcję dla każdego.

Park, który zajmuje prawie 1000 hektarów w rejonie Harrismith City, jest prywatną własnością rodziny Shannon, która szczyci się misją „kochania, ochrony i zachowania wspaniałych lwów pod naszą opieką”. Pierwsze lwy w prywatnym zoo pojawiły się w 2002 roku; w 2015 roku firma została zarejestrowana jako organizacja ekologiczna non-profit.

Koszt takiej atrakcji to około 134-197 dolarów. Za te pieniądze ludzie spędzą 45 minut w klatce. Zebrane fundusze służą do ratowania lwów na całym świecie w trudnej sytuacji, a sam park jest finansowany z darowizn.

Kostka w której przebywają ludzie może pomieścić trzy osoby (minimalny wiek to 14 lat). Inżynierowie nieustannie sprawdzają wytrzymałość prętów i szkła i do tej pory nie zdarzył się żaden wypadek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Otwarto ZOO "na odwrót": zwierzęta oglądają ludzi w klatkach!