Ostry zakaz handlu od 1 lutego 2022. Te sklepy i tak będą otwarte!

i

Autor: stevepb

Ostry zakaz handlu od 1 lutego 2022. Te sklepy i tak będą otwarte!

2021-11-10 10:03

Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę i święta ma zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 roku. Zmiany jakie mają nastąpić w przepisach sprawią, że duże sklepy jak Lidl, Biedronka, czy Kaufland zostaną na nowo zamknięte. Według dyrektora zarządzającego jedną z sieci w Polsce nowe zasady nie dotkną wszystkich przedsiębiorców równomiernie. Które sklepy, mimo zmian będą nadal otwarte w niedzielę i święta?

Zaostrzony zakaz handlu ma zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 roku. Nowe przepisy oznaczają dla firm straty, ale jak się okazuje nie dla wszystkich. Aktualnie zdecydowana większość dużych sieci jak Kaufland, Biedronka, Lidl, czy Carrefour wykorzystują lukę w obowiązujących przepisach, która mówi o tym, że dana placówka może być otwarta, jeżeli świadczy dodatkowe usługi pocztowe. To ma się zmienić! Jak? Tego typu działalność ma mieć charakter przeważający. Według dyrektora zarządzającego jedną z sieci sklepów w naszym kraju, nowe zasady nie dotyczą wszystkich. To oznacza, że zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę i święta nie będzie dla wszystkich równomiernie. Kto więc skorzysta? Jakie sklepy będą mogły być otwarte mimo ostrzejszego zakazu handlu?

CZYTAJ TAKŻE: Kryzys na granicy. Rząd chce zamknąć szkoły w tych powiatach [LISTA]

Ostry zakaz handlu od 1 lutego 2022. Te sklepy i tak będą otwarte!

Według Adama Manikowskiego, dyrektora zarządzającego spółką Żabka Polska zaostrzony zakaz nie uderzy w małe sklepy. Jak mówi dla Business Insider:

- Biorąc pod uwagę nową ustawę, która zacznie obowiązywać 1 lutego, sklepy Żabka będą mogły być cały czas dostępne i otwarte dla klientów, ponieważ ustawodawca, co bardzo nas cieszy, zadbał o interes małych sklepów – twierdzi Manikowski, dodając, że to od przedsiębiorcy będzie zależało, czy sklep ma być otwarty.

Oprócz sklepów Żabki, otwarte będą również inne małe sklepy, których funkcjonowanie opiera się na franczyzie. Właściciele takich placówek pracując w niedzielę mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy rodziny. Co ważne, współmałżonek, dzieci, czy rodzeństwo nie będą mogli być zatrudnieni.

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki
Sonda
Zakaz handlu w niedzielę powinien być:
Źródło: Ostry zakaz handlu od 1 lutego 2022. Te sklepy i tak będą otwarte!