Inni

i

Autor: Fot. screen YouTube Jakub & Dawid / https://www.youtube.com/channel/UCYt9zMd618EGCWgQl9ugbBg Inni

OPOLE 2021 - TA PARA chce odmienić festiwal! Swoją piosenkę zgłosili do konkursu "Premier"

2021-07-22 15:57

58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zaplanowano na 3-6 września 2021. Jednym z jego najważniejszych punktów będzie konkurs premier. To właśnie podczas niego zaprezentowana może być piosenka mogąca całkowicie odmienić festiwal. Więcej na ten temat w naszym artykule.

KFPP Opole 2021 to 58. edycja jednego z najsłynniejszych Polskich wydarzeń muzycznych. tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zaplanowano na 3 - 4 września (wtorek - piątek). W Amfiteatrze Tysiąclecia pojawią się gwiazdy polskiej estrady śpiewające swoje znane przeboje oraz artyści prezentujący całkiem nowe utwory podczas konkursu Premier. Jest to najważniejszy moment festiwalu. Występy podczas opolskich Premier rozsławiły nazwiska wielu krajowych wykonawców i wykonawczyń. Szansę na to może uzyskać również para, która zgłosiła do konkursu wyjątkowy utwór. Ich występ podczas Festiwalu niewątpliwie przeszedłby do historii!

Rozwód Maryli Rodowicz. Ujawniamy nagranie

Jakub i Dawid chcą wystąpić w Opolu

Piosenkę zgłosili Dawid Mycek i Jakub Kwieciński - homoseksualna para, która w sieci znana jest po prostu jako Jakub i Dawid. W 2017 roku wzięli ślub na Maderze. Tamtejsze prawo dopuszcza śluby osób tej samej płci, wiec ich małżeństwo ma charakter formalny. Jakub i Dawid to YouTuberzy, którzy oprócz krótkich filmów na różne tematy, nagrywają też piosenki. Jedną z nich zgłosili właśnie do konkursu Premier KFPP Opole 2021. Utwór nosi tytuł "Inni"

Jakub i Dawid: "super byłoby zobaczyć na opolskiej scenie tęczowe barwy"

Para ogłosiła swoją decyzje na Facebooku. W poście piszą między innymi: 

Dumni trzymamy w rękach potwierdzenie zgłoszenia naszej piosenki do konkursu "Premier" na tegorocznym Festiwalu w Opolu.Skoro TVP funkcjonuje także za nasze pieniądze, a jej hasło brzmi "Bądźmy Razem", to uznaliśmy, że super byłoby zobaczyć na opolskiej scenie tęczowe barwy i tuż przed zamknięciem listy, wysłaliśmy nasze zgłoszenie.

Jakub i Dawid zaznaczają również, że decyzje o występach poszczególnych artystów podejmuje osobiście Jacek Kurski. Przypominają, że Telewizja Polska deklarowała, iż nie ma w niej miejsca na dyskryminację ze względu na orientację seksualną. Mężczyźni liczą więc, że piosenka "Inni" pomyślnie przejdzie przez eliminacje i będą mogli wystąpić w Opolu. Jeśli im się uda, będzie to pierwszy w historii festiwalu występ zdeklarowanych homoseksualistów. Ich wpis znajdziecie poniżej.

Źródło: OPOLE 2021 - TA PARA chce odmienić festiwal! Swoją piosenkę zgłosili do konkursu "Premier"