Straż Graniczna: Ostatniej doby było ponad 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Około 50 migrantów przedarło się przez granicę w województwie podlaskim [AKTUALIZACJA]

2021-11-14 8:49

Jak donosi PAP wieczorem w sobotę na teren Polski przedostało się około 50 migrantów w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie). Informacje o tym incydencie przekazała dziś rano przekazała podlaska policja. Nie był to jedyny incydent na granicy.

Zatrzymano część migrantów [AKTUALIZACJA - wszystkie osoby które przedarły się na teren Polski zostały zatrzymane]

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa przekazał informacje o incydencie, do jakiego doszło w sobotę wieczorem na granicy. Według otrzymanych informacji około 50 migrantów wdarło się na stronę polską. W poszukiwaniach osób, które w sobotę przekroczyły polską granicę wzięło udział 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. W wyniku poszukiwań udało się zatrzymać 22 obywateli Iraku. Zatrzymane osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. Do próby przekroczenia doszło także wieczorem w okolicach Kolonii Klukowicze. Policjanci, którzy przybyli na miejsce obrzuceni zostali kamieniami przez imigrantów, którzy próbowali siłowo przekroczyć granicę.

Jak poinformował rzecznik policji w wyniku ataku na funkcjonariuszy lekko ranny został jeden z policjantów z Łodzi. Na szczęście siła uderzenia została zamortyzowana przez kask funkcjonariusza, który został mocno uszkodzony, ale spełnił swoje zadanie i zaatakowany policjant nie wymagał hospitalizacji. Uszkodzone zostały też policyjne pojazdy, które migranci obrzucili kamieniami. W okolicach miejsca, w którym próbowano sforsować granicę znajdowała się także druga około 100-osobowa grupa migrantów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Źródło: Około 50 migrantów przedarło się przez granicę w województwie podlaskim [AKTUALIZACJA]