Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva Zdjęcie ilustracyjne

Ogromna ilość nielegalnej używki ukryta w...mrożonych krążkach cebuli

2021-11-14 19:48

Polscy przemytnicy niewątpliwie potrafią się wykazać pomysłowością podczas prób dostarczenia na rynek nielegalnych produktów. Szacunkowa wartość nielegalnego produktu ukrytego w mrożonej cebuli to aż 33 mln funtów. Kim był przemytnik i co przewoził, przeczytacie poniżej.

Kokaina ukryta pomiędzy krążkami mrożonej cebuli

O udaremnionej próbie przemytu doniosły dzisiaj brytyjskie media. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek wieczorem przez funkcjonariuszów Straży Granicznej w strefie wjazdu do kanału La Manche. Funkcjonariusze odkryli nielegalny ładunek kokainy ukrytej w ciężarówce podczas kontroli ciężarówek, które czekały na przejazd do Wielkiej Brytanii w miejscowości w Coquelles w północnej Francji. Przemytnikiem złapanym na próbie przemytu okazał się polski kierowca ciężarówki - 30-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Mężczyzna został natychmiast aresztowany po tym, jak w przewożonym przez niego ładunku znaleziono aż 418 kg nielegalnej substancji. Narkotykiem, który kierowca próbował przemycić pomiędzy mrożonymi krążkami cebuli była kokaina, której szacunkową wartość rynkową szacuję się na około 33 miliony funtów. Mężczyzna został zatrzymany i dziś usłyszał zarzuty dotyczące przemytu narkotyków. Obecnie mężczyzna został przewieziony do tymczasowego aresztu, w którym poczeka na swoją rozprawę, która ma się odbyć 13 grudnia w Canterbury.

Największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez KAS i SG
Źródło: Ogromna ilość nielegalnej używki ukryta w...mrożonych krążkach cebuli