święconka

i

Autor: AI

święcenie koszyczków

O której święci się pokarmy w Wielką Sobotę? W tych godzinach można pójść z koszyczkiem do kościoła

2025-04-19 10:56

Wielka Sobota to ten dzień, kiedy cała Polska rusza z koszyczkami do kościoła. Święcenie pokarmów to wielkanocna tradycja, bez której wielu sobie świąt nie wyobraża. W środku święconki królują klasyki: chlebek, sól, jajka, kiełbaska i odrobina soli i pieprzu - wiadomo, wszystko musi się zgadzać. Nie wiesz o której można się wybrać do kościoła na święcenie pokarmów? Już tłumaczymy, żebyś nie błądził z koszykiem.

Święcenie pokarmów wypada zawsze w Wielką Sobotę. O której godzinie pójść do kościoła z koszyczkiem? Do której godziny można święcić pokarmy? Co roku wielu z nas głowi się, o której właściwie pójść z koszyczkiem do kościoła. Spokojnie - mamy odpowiedź! Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt dla chrześcijan, ponieważ upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa. W 2025 roku Wielka Sobota przypada na 19 kwietnia i to właśnie wtedy wierni w całym kraju ruszą ze swoimi święconkami do kościoła, żeby ksiądz pobłogosławił to, co włożyli do koszyczka. Zastanawiasz się, od której można święcić jajka, kiełbasę i całą resztę? Sprawdź koniecznie, byś nie przegapił święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

Kaczorowska i Gurłacz boją się o Wielkanoc. Dzieci nie dadzą im odpocząć!

ZOBACZ TAKŻE: Co do koszyczka na święconkę? Lista produktów, które powinny znaleźć się w koszyczku

O której święcenie pokarmów 2025? - GODZINA

Nie wiesz o której iść do kościoła poświęcić koszyczek? Lepiej zapoznać się z tymi informacjami, ponieważ święcenie pokarmów nie trwa cały dzień. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się regularnie w każdej parafii - zazwyczaj co pół godziny lub godzinę. Przyjęło się, że najczęściej księża święcą pokarmy od rana od godziny 8:00, a ostatnie błogosławieństwo następuje o godzinie 16 lub 18, ze względu na późniejszą Liturgię Światła. Godzina święcenia pokarmów jest dostępna na stronie internetowej każdej parafii w zakładce "ogłoszenia parafialne". Właśnie w tym miejscu możecie sprawdzić, w jakich godzinach Wasz ksiądz udziela błogosławieństwa.

ZOBACZ TAKŻE: Czym się różni barszcz biały od żurku? Ta zupa powinna pojawić się na wielkanocnym stole