O której święcenie pokarmów 2022? Do której godziny można święcić?

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS O której święcenie pokarmów 2022? Do której godziny można święcić?

O której godzinie święcenie pokarmów 2023? Do której godziny można święcić koszyczek?

Święcenie pokarmów jak zawsze przypada na Wielką Sobotę. Tego dnia wierni tłumnie idą do kościoła z koszyczkami, by ksiądz pobłogosławił i poświęcił pokarmy, które w nim się znajdują. Chleb, sól, pieprz, kiełbasa, jajka - to najważniejsze pokarmy, które powinny się w nim znaleźć. O której godzinie można pójść z święconką do kościoła? Odpowiadamy!

O której GODZINIE jest święcenie pokarmów 2023? Do której godziny można święcić pokarmy? Większość z nas zastanawia się, o której godzinie iść do kościoła, by poświęcić wielkanocny koszyczek, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie. Święta wielkanocne to najważniejsze święta w życiu każdego chrześcijanina, ponieważ zostały ustanowione na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jedną z tradycji, która zapisała się w Wielkanoc od pokoleń, jest święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. W 2023 roku wierni wezmą swoje święconki i udadzą się do swoich parafii 8 kwietnia, by ksiądz pobłogosławił i poświęcił ich koszyczki wielkanocne. Od której godziny można święcić jajka? Do której godziny księża święcą koszyczki wielkanocne z pokarmami? To warto wiedzieć!

ZOBACZ TAKŻE: Zwyczaje wielkanocne w Polsce dawniej i dziś. Te tradycje trzeba znać!

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

O której święcenie pokarmów 2023?

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się regularnie w każdej parafii - zazwyczaj co pół godziny lub godzinę. Jeśli chodzi o godzinę, nie ma żadnej tradycji, ani przesądu związanego z tym, do której godziny można święcić pokarmy. Przyjęło się, że najczęściej księża święcą pokarmy od godziny 8:00, a ostatnie błogosławieństwo odprawiane jest o godzinie 16 lub 18. Jeśli nie wiecie w jakich godzinach ksiądz święci pokarmy w Waszej parafii, szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej kościoła, który Was interesuje.

ZOBACZ TAKŻE: Koszyczek wielkanocny 2023 - co do środka? Jakie pokarmy święci się w koszyczku?

Sonda
Chodzisz ze święconką do kościoła w Wielkanoc?