Nowy banknot w 2022 roku. Kto się na nim pojawi?

i

Autor: Fz

Nowy banknot w 2022 roku. Kto się na nim pojawi?

2021-11-08 9:31

Nowy banknot ma zostać wyemitowany po raz pierwszy w listopadzie 2022 roku. Narodowy Bank Polski chce umieścić na nim postać, która już wcześniej, a nawet dużo wcześniej widniała na banknocie o nominale 1000 złotych. Ówczesny banknot, obecnie uchodzi za symbol PRL-u. Kto w takim razie pojawi się na nowym banknocie? Sprawdźcie!

Początkiem tego roku Narodowy Bank Polski zapowiadał emisję nowego nominału: 1000 złotych na jednym banknocie. Z tego pomysłu zrezygnowano, ale częściowo. O nowym nominale już niewiele się mówi, ale jak wiemy pojawi się całkiem nowy banknot.  Nowy wzór ma objąć nominał o wartości 20 złotych. Pierwsze zmiany w tym zakresie NBP zapowiedział na listopad 2022 roku. Kto pojawi się na 20-złotówce? Będzie to postać, która za PRL-u widniała na ówczesnej 1000-złotówce. Obecnie taki pieniądz uchodzi za symbol minionych czasów.

CZYTAJ TAKŻE: Spis Powszechny 2021 wraca w listopadzie. Udział jest OBOWIĄZKOWY! O co będą pytać?

Nowy banknot w 2022 roku. Kto się na nim pojawi?

Narodowy Bank Polski zapowiadał emisję banknotu 1000-zlotowego. Taki istniał już w PRL-u, a na nim umieszczony był Mikołaj Kopernik. NBP wydaje się zrezygnował z nowego nominału, ale jak się okazuje nie zrezygnował z postaci Kopernika. Tego w listopadzie 2022 roku będziemy mogli zobaczyć na 20-złotówce.

Nowy banknot w 2022 roku. Nie tylko Kopernik

NBP zapowiedział wypuszczenie w przyszłym roku dodatkowych monet, które zostaną poświęcone Władysławowi Grabskiemu, Leonowi Biegeleisenowi, a także Janowi Lewińskiemu. Będzie to 10-złotowa moneta kolekcjonerska. Co więcej, jesienią 2022 roku do obiegu trafią pieniądze, na których zobaczymy Władysława Zawadzkiego i Michała Kaleckiego.

Centrum Warszawy zdewastowane po Marszu dla Izy
Źródło: Nowy banknot w 2022 roku. Kto się na nim pojawi?