Spalanie kalorii

i

Autor: pixabay.com Spalanie kalorii

Nowe oznaczenia na produktach - TEN SUPERMARKET chce pomóc w spalaniu kalorii

2022-02-17 10:53

Na wybranych produktach jednej z sieci supermarketów w Polsce pojawiły się specjalne oznaczenia. Mają one ułatwić klientom i klientkom spalanie kalorii. O co chodzi? Wszystkiego na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Trudno jest znaleźć osobę, która nie lubi chrupiących przekąsek. Królują rzecz jasna chipsy, którymi uwielbiamy zajadać się na imprezach lub podczas oglądania filmu. Niestety każda paczka to bomba kaloryczna, a zbyt częste sięganie po tę przekąskę sprzyja nadwadze, która może szkodzić naszemu zdrowiu i kondycji. Najlepszym sposobem, by ustrzec się przed tym, a jednocześnie nie rezygnować z przyjemności, są regularne ćwiczenia. Sport i wysiłek fizyczny pozwalają spalać zbędne kalorie. Jedna z największych w Polsce sieci supermarketów chce w tym pomóc klientom i klientkom. Na wybranych produktach marek własnych zamieści specjalne oznaczenia PACE. O tym, czym są i jak je odczytywać, dowiecie się z dalszej części artykułu.

Szaleńcza ucieczka przed policją

Etykiety "Wybiegaj to" na przekąskach sieci Biedronka

Na wprowadzenie oznaczeń PACE zdecydowała się sieć Biedronka. Specjalne etykiety pojawią się w pierwszej kolejności na trzech przekąskach marki własnej sklepu: chipsach ziemniaczanych o smaku karkówki z grilla, chipsach karbowanych o smaku grillowanych warzyw oraz chrupkach z soczewicy o smaku paprykowym i kwaśnej śmietany z cebulą. Znajdziemy je z tyłu opakowania. Stopniowo oznaczenia będą wprowadzane na kolejne przekąski Top.

Oznaczenia PACE - jak je czytać?

PACE (z ang. physical activity calorie equivalent) to miary aktywności fizycznej, które informują o czasie wykonywanej aktywności fizycznej niezbędnym do spalenia określonej liczby kalorii. Na stronie biura prasowego sieci znajdujemy między innymi informacje o tym, jak czytać oznaczenia:

Przykładowo: osoba dorosła o masie ciała około 70 kg, aby spalić zjedzoną porcję 30 g chipsów ziemniaczanych, powinna przez około 13 minut biec z prędkością około 10 km na godzinę. Zawsze jednak należy pamiętać, że całkowity wydatek energetyczny jest cechą indywidualną, i zależy od wielu czynników.

PACE Biedronka

i

Autor: media.biedronka.pl PACE Biedronka

Więcej informacji znajdziecie na stronie biura prasowego sieci.

Źródło: Nowe oznaczenia na produktach - TEN SUPERMARKET chce pomóc w spalaniu kalorii