Portret z czarnym psem

i

Autor: alljengi flickr.com / JR P flickr.com Portret z czarnym psem

Nowa funkcja Google - swojego zwierzaka znajdziesz na ZNANYCH OBRAZACH

2021-11-19 11:23

Twój pies na obrazach Gustava Courbeta, wasz kot w słynnym dziele Julie Manet lub domowa papużka w malarstwie Melchiora de Hondecoetera - nowa funkcja Google pozwoli wam znaleźć swoich pupili na znanych płótnach. Sprawdźcie, jak to działa.

Większość właścicieli i właścicielek zwierząt domowych uważa zapewne, że ich pupile zasługują na uwiecznienie na płótnie. Nie trzeba jednak zamawiać portretu psa u doświadczonego artysty, by cieszyć się obecnością zwierzaka na obrazie. Nowa funkcja Google pozwala bowiem dopasować waszych podopiecznych do psów, kotów, koni czy ptaków namalowanych niegdyś przez wielkich mistrzów i mistrzynie. Pet Portraits to opcja udostępniona niedawno w Google Arts&Culture - przedsięwzięciu internetowego giganta, dzięki któremu każdy zyskuje łatwy dostęp do zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów. Sprawdźcie, jak skorzystać z opcji, by odnaleźć swojego psa lub kota na znanym obrazie.

Czosnek - dlaczego warto go jeść?

Pet Portraits - jak działa funkcja Google Arts&Culture?

Google Arts&Culture już wcześniej udostepniało użytkownikom i użytkowniczkom narzędzia, które pozwalały zbliżyć się do sztuki w nietypowy sposób. Wymienić należy chociażby Art Transfer, dzięki któremu nasze zdjęcie upodobniały się do obrazów znanych artystów i artystek, lub Art Selfie - wyszukiwanie na obrazach twarzy podobnych do naszej własnej. Pet Portraits działa na podobnej zasadzie.

Jak z niej skorzystać? Wystarczy włączyć opcję fotografowania w Google Arts & Culture i zrobić zdjęcie zwierzaka korzystając z trybu portrety pupila. Ewentualnie można wgrać już istniejącą fotkę. Aplikacja wyszuka na dziełach sztuki zwierzęta podobne do naszego. Pet Portraits podsunie nam kilka trafień, a każdy obraz będzie opatrzony informacją o autorze. Dzięki temu nie tylko znajdziemy "przodka" naszego psa na obrazie, ale też poszerzymy swoją wiedzę na temat sztuki. Niżej zamieszczamy wideo prezentujące działanie nowej funkcji Google.

Źródło: Nowa funkcja Google - swojego zwierzaka znajdziesz na ZNANYCH OBRAZACH