11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niepodległa do Hymnu! O co chodzi w akcji? O której śpiewać Mazurek Dąbrowskiego 11 listopada?

2021-11-08 14:54

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych. W czasie akcji Niepodległa do Hymnu! organizatorzy zachęcają do wykonania utworu również w swoich domach i na ulicy.

Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą. Akcja Niepodległa do Hymnu! ma zachęcić obywateli do wykonywania hymnu również w naszych domach. Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości i od tego czasu pojawia się ona tuż przed obchodami każdego roku. Zawsze cieszy się wielkim sukcesem ze względu na swój patriotyczny, jak i edukacyjny charakter. Szczególnie zachęcane są do wzięcia w niej udziału rodziny z dziećmi.

O której śpiewać Mazurek Dąbrowskiego 11 listopada?

Akcja rozpocznie się w czwartek 11 listopada o godzinie 12.00. Organizatorzy zachęcają również do odgrywania hymnu na różnych instrumentach muzycznych.

Ruszają szkolenia dla kierowców na Torze Modlin

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu. - piszą organizatorzy.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Źródło: Niepodległa do Hymnu! O co chodzi w akcji? O której śpiewać Mazurek Dąbrowskiego 11 listopada?