zakupy, sklep

i

Autor: pixabay.com Sklepy otwarte 25 grudnia w Krakowie. Gdzie zrobimy zakupy w Boże Narodzenie?

Niedziela handlowa 22 stycznia 2023. Czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy?

2023-01-20 10:04

Handel w niedzielę od wielu miesięcy jest bardzo ograniczony w Polsce. W związku z tym co tydzień Polacy zastanawiają się, kiedy w takim razie są niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 22 stycznia sklepy są otwarte? Kiedy jest niedziela handlowa w styczniu 2023? To warto wiedzieć!

Niedziela handlowa 22 stycznia - czy otwarte są sklepy? Gdzie można zrobić zakupy? Od dłuższego czasu handel w Polsce w siódmy dzień tygodnia został znacznie ograniczony. Zakupów nie zrobimy już w każdą niedzielę miesiąca, lecz w dni które pojawiają się w specjalnej ustawie. Wyjątkiem są oczywiście małe sklepy osiedlowe, gdzie za ladą stoi właściciel lub też mini msrkety takie jak żabki, czy też carrefour express. Zakupów w niedziele niehandlowe nie zrobimy na pewno w galeriach i większych sklepach typu Biedronka, Auchan, Lidl, Aldi, Tesco, Carrefour, czy też Kaufland. Kiedy jest niedziela handlowa w styczniu 2023? Czy 22 stycznia zrobimy zakupy?

Za to wykroczenie możesz dostać potężny mandat! Tak nie wolno pakować rzeczy do bagażnika

Za co Polacy kochają swoje babcie? Sonda z okazji Dnia Babci i Dziadka

Otwarte sklepy 22 stycznia 2023

Czy zrobimy zakupy 22 stycznia? Czy będzie to niedziela handlowa? Niestety nie mamy dla Was dobrej informacji. Najbliższa niedziela 22 stycznia 2023, kiedy to wypada Dzień Dziadka jest niedzielą niehandlową. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów w dużych marketach, dyskontach i galeriach handlowych. Będą pozamykane także apteki (poza aptekami dyżurującymi), a także punkty pocztowe. 

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2023 - CEL i DATA. Na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Niedziela handlowa w styczniu 2023

Kiedy jest nieedziela handlowa w styczniu 2023? Zakupy będą możliwe w tym miesiącu dopiero pod koniec stycznia, dokładnie w ostatnią niedzielę 29 stycznia. Będzie to pierwsza niedziela handlowa w 2023 roku.

Sonda
Co myślisz o niedzielach niehandlowych?