Nie żyje Michał Rokicki. Pływak z Pekinu zmarł w wieku 37 lat

i

Autor: naszraciborz.pl/ Facebook Nie żyje Michał Rokicki. Pływak z Pekinu zmarł w wieku 37 lat

Nie żyje Michał Rokicki. Olimpijczyk z Pekinu zmarł w wieku 37 lat

2021-12-21 11:11

Bardzo smutne wieści napłynęły dzisiaj z Raciborza. W wieku 37 lat zmarł pływak Michał Rokicki. W 2008 roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Michał Rokicki zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dotychczas nikt nie podał przyczyny śmierci 37-letniego pływaka. "Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki. Pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia" - czytamy na stronie Polskiego Związku Pływackiego.

Pływak był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski (basen 50 m). W 2008 roku zdobył złoto w sztafecie 4x100 m i 4x200 m stylem dowolnym. Cztery lata wcześniej był srebrnym medalistą na 200 m stylem dowolnym.

Dobre wyniki sprawiły, że zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie w Pekinie, które odbyły się w 2008 roku. Michał Rokicki wystąpił wraz z reprezentacją Polski w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym. Polacy nie zakwalifikowali się do finału i zajęli 14. miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 20.12 (Goście: Małgorzata Kidawa-Błońska - PO oraz Michał Wawrykiewicz - adwokat, „Wolne Sądy”) Sedno Sprawy: Anna Maria Żukowska
Źródło: Nie żyje Michał Rokicki. Olimpijczyk z Pekinu zmarł w wieku 37 lat