Adam Niedzielski

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Czwarta fala koronawirusa. Niedzielski ostrzega

"Nie myślimy o lockdownie". Minister zdrowia zdradza plany ws. obostrzeń

2021-09-29 17:18

W środę 29 września padł kolejny rekord zakażeń Covid-19! To może oznaczać powrót do obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził już, że rząd póki co nie myśli o lockdownie. Wskazano jednak powiaty, które powinny trafić do żółtej strefy. Jakie obostrzenia mogą powrócić?

"Nie myślimy o lockdownie". Rząd zdradza plany ws. obostrzeń

- Na razie nie myślimy o lockdownie - mówi minister zdrowia. Ostatniej doby odnotowano 1234 nowych zakażeń koronawirusem - to najwięcej od końca maja. Jednak zdaniem Adama Niedzielskiego, to ciągle za wcześnie na wprowadzanie bardziej restrykcyjnych obostrzeń. - Te liczby jeszcze nie są - z mojego punktu widzenia - takimi poziomami zagrożenia dla zdrowia publicznego i wydolności opieki zdrowotnej, żeby podejmować jakieś drastyczne decyzje - podkreśla minister.

Czytaj także: Niezaszczepieni studenci zmuszani do nauki zdalnej? Trwają prace nad projektem!

Czwarta fala koronawirusa: Będzie regionalizacja obostrzeń?

Jak podkreśla szef resortu zdrowia - sytuacja monitorowana jest na poziomie powiatów. Na razie niepokojąca jest w trzech. - W tej chwili mamy takie trzy powiaty, które już powinny być w strefie żółtej, w województwie lubelskiej. Ale naprawdę są to trzy powiaty na ponad 380 w całej Polsce. To jeszcze nie jest argument za tym, by podejmować drastyczne decyzje - dodaje Niedzielski.

Czytaj także: 5 tys. zakażeń dziennie jeszcze w październiku! Sprawdzają się prognozy naukowców

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

Jeśli już dojdzie do zwiększania obostrzeń - dotkną one przede wszystkim osób niezaszczepionych. - Mamy takie przeświadczenie, że osoby zaszczepione nie powinny ponosić kosztów nieodpowiedzialności osób niezaszczepionych - dodał minister Niedzielski.

W całym kraju na oddziałach covidowych przebywa 1566 pacjentów, 174 z nich korzysta z pomocy respiratorów.

QUIZ. To były hity! Sprawdź, czy pamiętasz te programy rozrywkowe. Tylko niektórym udaje się zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Reality show emitowane na antenie Polsatu. Polegało na pracy we wrocławskim lokalu gastronomicznym i zrobieniu jak najwyższego dziennego utargu
Raport z anteny 29.09, godz.10
Źródło: "Nie myślimy o lockdownie". Minister zdrowia zdradza plany ws. obostrzeń