Nie aktualizujesz hasła w banku? Możesz być narażony na niebezpieczeństwo

i

Autor: canva.com Nie aktualizujesz hasła w banku? Możesz być narażony na niebezpieczeństwo

Nie aktualizujesz hasła w banku? Możesz być narażony na niebezpieczeństwo

2021-08-23 13:10

Często słyszymy o coraz to nowszych metodach wyłudzania pieniędzy. Na wnuczka, na pracownika banku, na policjanta czy na kod Blik. W poniedziałek, 23 sierpnia 2021 roku, w programie Supernova w samo południe Artur Jarząbek postanowił zapytać ekspertów, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci oraz, na co powinniśmy zwracać szczelną ostrożność.

Nie aktualizujesz hasła w banku? Możesz być narażony na niebezpieczeństwo. Jak wynika z ostatnich badań, co piąta osoba nigdy nie zmieniała hasła do logowania w swojej bankowej aplikacji. Jeszcze rzadziej Polacy decydują się na zmianę danych przy logowaniu do poczty elektronicznej, czy innych portali internetowych. Bardzo dużo osób wykorzystuje jedno, i to samo hasło w różnych serwisach, to zdecydowanie ułatwia hakerom dostęp do naszych kont i profili. Powinniśmy stworzyć takie, w którym unikniemy zwrotów, które mogą być łatwe do odgadnięcia. Nie używamy imion i nazwisk osób bliskich lub zwierząt domowych. Konstruując takie hasło powinniśmy zadbać o to by składało się z dużych i mały liter, liczb i znaków specjalnych. Oczywiście nie należy przesadzać z częstotliwością zmian, ponieważ trudno nam będzie wymyślać wciąż coś nowego, a zapisywanie go np. na kartce stanowi zagrożenie.

Dramatyczny wypadek w Zakopanem! Samochód wjechał w pieszego. Nagranie z wypadku trafiło do sieci

Oddaj krew z Radiem SuperNova

Nie aktualizujesz hasła w banku? Możesz być narażony na niebezpieczeństwo

Ten temat postanowił poruszyć Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił eksperta serwisu ChronPESEL.pl Bartłomieja Drozda oraz Tomasza Korczyńskiego, Eksperta ds. Technologii Marketingowych w firmie Oracle. Korczyński uważa, że internet wie o nas bardzo dużo więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Windows zapisuje nasze wszystkie akcje w folderach systemowych. Jeśli nasz komputer jest podłączony do sieci, to ktoś może uzyskać dostęp do naszych plików.

Przybij APKĘ w Radiu SuperNova: kto wygrał 500 złotych na zakupy?

Dobrym przykładem w dzisiejszych czasach są media społecznościowe. Za korzystanie z Facebooka czy nie płacimy, ale w zamian zgadzamy się na handel naszymi danymi. Dzisiaj mówi się, że dane są nową ropa naftowa, i rynek danych jest wart więcej, niż wszystkie zasoby ropy naftowej na świecie, stwierdził Tomasz Korczyński. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Nie aktualizujesz hasła w banku? Możesz być narażony na niebezpieczeństwo Supernova w samo południe