Czy powstanie NFZ dla zwierząt? Czy warto ubezpieczyć swojego pupila?

i

Autor: canva.com Czy powstanie NFZ dla zwierząt? Czy warto ubezpieczyć swojego pupila?

NFZ dla zwierząt? Jak ubezpieczyć pupila, żeby nie płacić za weterynarza?

2021-05-25 13:00

Ubezpieczamy swój samochód, dom, życie i zdrowie. Jeśli chodzi o zwierzęta bardzo często o nich zapominamy. Kiedy przychodzi moment, w którym zwierzę zachoruje, cena leczenia potrafi sięgnąć nawet kilku tysięcy. Zdarzają się sytuację, że kiedy opiekun dostanie informacje ile będzie kosztowało leczenie decyduje się na porzucenie lub oddanie zwierzaka do schroniska.

Czy powstanie NFZ dla zwierząt? Czy warto ubezpieczyć swojego pupila? Jeśli nasze zwierzę zachoruje zabieramy je do weterynarza. Leczenie naszych towarzyszy często może być bardzo drogie, ceny zależą od wielkości czworonoga, lokalizacji, renomy i wyposażenia lecznicy, a także zaawansowania choroby. Jeśli właściciele nie mają pieniędzy, mogą rozłożyć koszty leczenia na raty. Kliniki często zgadzają się na taką formę płatności, ale po wyliczeniu wszystkich kosztów. Kasa chorych dla zwierząt miałaby działać na podobnej zasadzie co nasz NFZ. Właściciel płaciłby miesięczne lub roczne składki, w zamian nie musiałby wydawać pieniędzy przy każdej wizycie czy badaniu. W tym momencie jedynie niektóre ubezpieczalnie oferują ochronę naszego czworonoga.

Egzamin ósmoklasisty 2021: Są PRZECIEKI arkuszy CKE? Co ma się pojawić na egzaminie?

Chcemy w końcu przywieźć z igrzysk złoto

Czy powstanie NFZ dla zwierząt?

Artur Jarząbek w programie SuperNova w samo południe rozmawiał na ten temat z Prezesem Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej Jackiem Łukaszewiczem oraz Joanną Skrajnowską z warszawskiego Schroniska na Paluchu. Łukasiewicz mówił o tym, dlaczego w Polsce usługi weterynaryjne są tak drogie. Dysponujemy najnowszymi technologiami, diagnostycznymi i terapeutycznymi, a sprzęt jest bardzo kosztowny i stąd są też wysokie opłaty za takie usługi.

INTERNET EXPLORER - czy przestanie działać? Microsoft zapowiedział koniec legendarnej przeglądarki

Skrajnowska potwierdza, że koszty leczenia w Polsce są bardzo wysokie, schroniska w procesie adopcyjnym zwracają szczególną uwagę na to, czy osoba, która decyduję się na adopcję jest w stanie finansowym zadbać o swojego podopiecznego. Często do schronisk przyjeżdżają zwierzęta chore, których właściciele nie są w stanie płacić za ich leczenie. Jak podkreśla, jest to i tak lepsze wyjście, niż na przykład zostawianie takiego zwierzaka w lesie przywiązanego do drzewa. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj NFZ dla zwierząt? Jak ubezpieczyć pupila, żeby nie płacić za weterynarza?
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2021 - jak Ci poszedł język polski?