Pierwsze wiosenne kwiaty - quiz

i

Autor: Canva

Nadchodzi wiosna - Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty? [QUIZ]

2022-02-16 17:04

Wystarczyło zaledwie kilka cieplejszych i słonecznych dni by na trawnikach i w parkach pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Chociaż są to dopiero pierwsze nieśmiałe oznaki wiosny warto sprawdzić swoją wiedzę, by później podczas wiosennych spacerów móc zaskoczyć innych swoją wiedzą na temat wiosennych kwiatów.

Pierwsze wiosenne kwiaty – potrafisz je rozpoznać?

Wiosna to czas, kiedy w naturze budzi się życie. Pojawiają się także pierwsze kwiaty, które sprawiają, że przydomowe ogródki i parki zaczynają wypełniać się pierwszymi kolorami wiosny. Najczęściej dzikie wiosenne kwiaty występują w kolorach, białym, żółtym i niebieskim. W ogrodach znacznie częściej możemy zauważyć różnobarwne tulipany i hiacynty.

Chociaż za okres z największym wysypem kwitnienia wiosennych kwiatów uznaje się marzec i początek kwietnia to w naturze bywa różnie i pierwsze wiosenne kwiaty zakwitły w tym roku już w lutym. Jeśli chcesz zabłysnąć na wiosennych spacerach swoją wiedzą na temat kwiatów to nasz quiz pod tym artykułem pozwoli ci sprawdzić swój stan wiedzy i przypomnieć sobie nazwy najpopularniejszych wiosennych kwiatów. Do kwiatów, które możemy zaobserwować w parkach i ogrodach na wiosnę zaliczyć możemy:śnieżyczkę przebiśnieg, krokusy, pierwiosnki, tulipany, żonkile, hiacynty, przylaszczki czy szafirki. Jesteście gotowi na sprawdzenie swojej wiedzy, to zapraszamy do naszego wiosennego quizu!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
Źródło: Nadchodzi wiosna - Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty? [QUIZ]