Wichury w Polsce

i

Autor: Canva

Nad Polskę nadciągają potężne i niszczycielskie wichury! Wiatr może dochodzić do 150 km/h!

2022-02-14 9:35

Meteorolodzy ostrzegają. Nad Polskę nadciągają skrajnie niebezpieczne wichury. W niektórych rejonach kraju między najbliższym czwartkiem (17.02) a sobotą (19.02) porywy wiatru mogą miejscami dochodzić do 150 km/h i powodować olbrzymie szkody. Sprawdź, kiedy i gdzie powieje najmocniej.

Niszczycielskie wichury nad Polską

Jak podaje portal Twojapogoda.pl w najbliższy czwartek (17 lutego) czeka nas ostre załamanie pogody, któremu towarzyszyć będzie porywisty wiatr. Zapowiadane są olbrzymie wahania ciśnienia, które negatywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Porywistym wiatrom towarzyszyły będą intensywne opady deszczu i śniegu. Miejscowo spodziewać się będzie można burz.

Taka niebezpieczna aura utrzyma się od czwartku, aż do soboty (19 lutego) włącznie. Według synoptyków nie będzie to jedna wichura, lecz nawet trzy, występujące jedna za drugą. Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru mogą dochodzić do 90-100 km/h. Jeszcze mocniejszych wichur, bo nawet do 120-130 km/h można spodziewać się podczas przechodzenia frontu szkwałowego.

Najsilniejszego wiatru spodziewać się mogą mieszkańcy północnych województw, gdzie w pasie od Pomorza przez Kujawy i Warmię po Mazury i Podlasie podmuchy mogą osiągać 110-130 km/h, a na linii wybrzeża nawet do 150 km/h. Chociaż nadchodząca wichura jeszcze nie otrzymała nazwy to niestety, jeśli nic się nie zmieni może być ona silniejsza i o wiele bardziej niszczycielska, od niedawnej wichury Nadia. Mieszkańcy całego kraju powinni przygotować się, że przez 3 dni z rzędu ten potężne wichury będą łamać i powalać drzewa, uszkadzać budynki i linie energetyczne. Warto już teraz przygotować się na te niedogodności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Źródło: Nad Polskę nadciągają potężne i niszczycielskie wichury! Wiatr może dochodzić do 150 km/h!