Chłopiec w Medyce

i

Autor: Robert Bal/Facebook

Chłopiec z Ukrainy gra na saksofonie piękną melodię. Tak dziękuję Polakom

2022-03-01 12:27

Wzruszająca scena miała miejsce na granicy w Medyce. 11-letni chłopiec wziął do ręki saksofon i zaczął grać piękny utwór, który zadedykował Polakom pomagającym ofiarom wojny. Całą sytuację nagrał Robert Bal – urzędnik z Przemyśla, który angażuje się w pomoc Ukrainie.

Grupa z Przemyśla udzielająca pomocy uchodźcom z Ukrainy była świadkiem wzruszającej sceny. Pewnej nocy spotkali na przejściu granicznym 11-osobową grupę dzieci i mężczyznę będącego ich opiekunem. Jedno z nich postanowiło w bardzo oryginalny sposób podziękować Polakom za pomoc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zygmunt Chajzer przyjął ukraińską rodzinę pod swój dach. Zdjęciem rozczulił internautów

Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?

Chłopiec z Ukrainy zagrał na saksofonie dziękując Polakom. Wolontariusze wzruszeni

Rodzina miała ze sobą jedynie podręczne bagaże, a chłopiec niósł na plecach wielki futerał. 11-latek w pewnym momencie powiedział, że chciałby się odwdzięczyć wszystkim ludziom dobrego serca, odszedł na bok, wyciągnął saksofon i otulony kocem zaczął grać piękną melodię.

Zmarznięci, ale szczęśliwi i wzruszeni dzisiejszą nocą spędzoną na Przejściu Granicznym!

Robert Bal, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Przemyślu sfilmował ten wzruszający moment i podzielił się nagraniem w mediach społecznościowych. Pan Robert wraz z innymi wolontariuszami opiekuje się ludźmi przekraczającymi granicę z polsko-ukraińską. Dostarczają im pożywienie, ubrania i wszystkie środki pierwszej potrzeby.

Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą
Źródło: Chłopiec z Ukrainy gra na saksofonie piękną melodię. Tak dziękuję Polakom