Na czym ja mam k**** zarobić Panie Premierze? Na bochenku chleba zarabiam 40 groszy

i

Autor: canva.com Na czym ja mam k**** zarobić Panie Premierze? Na bochenku chleba zarabiam 40 groszy

Na czym ja mam k**** zarobić Panie Premierze? Na bochenku chleba mam 40 groszy dla siebie - mówi piekarz z Olecka

2022-01-20 14:03

Coraz droższe ceny pieczywa, ale nie tylko. Wszystko przez rosnące ceny energii. Niektóre piekarnie już padają, inne walczą o przetrwanie podwyższając ceny. Czy niebawem na kupno pieczywa stać będzie jedynie najbogatszych?

Na czym ja mam k**** zarobić Panie Premierze? Na bochenku chleba mam 40 groszy dla siebie - mówi piekarz z Olecka. Chleb będzie droższy, albo ludzie stracą pracę. Donald Tusk od tych słów zaczął wizytę w piekarni, w Kościanie, w Wielkopolsce, która również boryka się problemami w związku z podwyżkami cen. Lider PO przekazał, że piekarnia w Kościanie za mąkę płaci obecnie o 100 procent więcej, niż w sierpniu, a rachunki za gaz wzrosły o 300 procent. Według niego, do aktualnych cen energii przyczyniła się między innymi błędna polityka gazowa rządu. Tusk podkreślił, że o inflacji regularnie rozmawia z ekspertami po to, by znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd dokładnie się wzięła i jak ją zatrzymać. I zapowiedział, że to nieostatnia jego taka wizyta w małym, rodzinnym przedsiębiorstwie. Niestety coraz więcej takich małych przedsiębiorstw zamyka się, powodem galopująca inflacja.

RCB wysyła alerty: Pogoda znów TRAGICZNA! [SPRAWDŹ MAPĘ IMGW]

SuperNova LIVE: Marcin Czerwiński z numerem OD NOWA! Zobacz ten wykon

Na czym ja mam k**** zarobić Panie Premierze? Na bochenku chleba mam 40 groszy dla siebie - mówi piekarz z Olecka

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił właściciela rodzinnej piekarni z Olecka Michała Wójcika oraz socjolożkę i autorkę raportu odnośnie biedy w Polsce Magdalenę Łukasik z fundacji Wiosna. Na bochenku zarabiam dziesiątki groszy, dokładnie 40. Ostatnio jest u nas życie na kredycie. Ja zarabiam 40 groszy, a reszta to podatek, koszty pracowników, energii, dowozu, opakowania, ponieważ mamy podatki na wszystko zaczynając od folii, a kończąc na utylizacji tej folii. Jak wszedł podatek od plastikowych torebek to ich cena skoczyła od 6 do nawet 18 groszy. Powiedział Michał Wójcik.

WOŚP wyposaża ratowników w sprzęt za ponad 9 milionów złotych!

Ostatnie dane, którymi dysponujemy są to dane, które za rok 2020 w ubiegłym roku wypuścił GUS. I to są dane, które pokazują, że Polaków, którzy żyją poniżej minimum egzystencji było około dwa miliony, czyli to jest ta liczba osób poniżej granicy skrajnego ubóstwa, stwierdziła Łukasik. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Na czym ja mam k**** zarobić Panie Premierze? Na bochenku chleba mam 40 groszy" on Spreaker.