Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / Wikimedia Commons

Müller o sytuacji wokół Ukrainy: w ciągu dnia będziemy przedstawiać szczegóły naszych działań

2022-02-22 10:04

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wicepremierem ds. bezpieczeństwa Jarosławem Kaczyńskim. Jak poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller o wnioskach ze spotkania i dalszych działaniach informację powinniśmy otrzymać jeszcze dzisiaj (22.02) w ciągu dnia.

Jaka będzie decyzja rządu w sprawie sytuacji na Ukrainie?

Wczoraj późnym wieczorem odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wicepremierem ds. bezpieczeństwa Jarosławem Kaczyńskim. Podczas spotkanie omawiana była sytuacja w związku z decyzjami Rosji. Rzecznik rządu zapowiedział, że o wnioskach ze spotkania i dalszych działaniach informacje zostaną podane we wtorek. Rzecznik podkreślił również, że we wtorek na posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy o obronie ojczyzny, który – jak mówi – przygotuje polską armię do wyzwań związanych z tym, co dzieje się na wschodzie.

„My w tej chwili mamy do czynienia de facto z uznaniem części niepodległego kraju za dwa inne kraje. To jest sytuacja bez precedensu. To jest sytuacja, w której w myśl prawa międzynarodowego dokonuje się rozbiór innego kraju. Trzeba to wprost powiedzieć: dzisiaj Władimir Putin w sposób formalny zaakceptował rozbiór Ukrainy” – oświadczył Müller.

Rzecznik rządu mówił też o konieczności silnej reakcji UE. Informacje o wnioskach, że spotkań przedstawicieli naszego rządu w sprawie sytuacji na Ukrainie zamieszczać będziemy na naszej stronie na bieżąco.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 21.02 (Goście: Cezary Tomczyk - PO oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Piotr Müller
Źródło: Müller o sytuacji wokół Ukrainy: w ciągu dnia będziemy przedstawiać szczegóły naszych działań