Najnowszy sondaż partyjny. Gdy Kaczyński wstanie, to aż się uśmiechnie!

i

Autor: Piotr Grzybowski

Ministerstwo Sportu powraca! Kaczyński zdradził, kto będzie nowym ministrem

2021-10-13 16:23

Wraca ministerstwo Sportu! W ostatnim czasie ten resort był połączony z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zdradził już nazwisko nowego ministra! Kiedy obejmie stanowisko?

Wielki powrót Ministerstwa Sportu. Resort został zlikwidowany, a sport był pod opieką ministra Glińskeigo odpowiedzialnego za Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości, który w środę 13 października oficjalnie ogłosił, że zamierza zrezygnować z pełnienia rządowych funkcji przyznał, że zna już nazwisko nowego ministra.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński zapowiedział, że REZYGNUJE ze stanowiska w rządzie! Powiedział, KIEDY odejdzie

- Ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk, zaś poseł Łukasz Mejza będzie wiceministrem w tym resorcie - poinformował  prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie - powiedział Kaczyński.

Jak poinformował, poseł niezrzeszony Łukasz Mejza obejmie funkcję wiceministra sportu.

Wesele, Drogówka czy Kler. Mniej niż 12/15 oznacza, że nie znasz filmów Smarzowskiego

Pytanie 1 z 15
W pierwszym "Weselu" parę młodą zagrali...

Prezes PiS odniósł się także do opinii wicepremiera Piotra Glińskiego, który w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że nie widzi potrzeby wydzielania Ministerstwa Sportu z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie - oświadczył prezes PiS.

Czytaj także: Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - plebiscyt już rusza! Do kiedy zgłosić swoje propozycje?

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

Czytaj także: Rodziny zostaną ZWOLNIONE z podatków. Jest tylko JEDEN warunek!

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Adama Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację "OdNowa RP" wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS.

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Mieszkańcy Głuchołaz o ministrze Bortniczuku
Źródło: Ministerstwo Sportu powraca! Kaczyński zdradził, kto będzie nowym ministrem