Miał romans z czeską aktorką. Przez Hitlera ta miłość nie przetrwała - Joseph Goebbels [ZBRODNIARZ I KARA]

i

Autor: Radio SuperNova Miał romans z czeską aktorką. Przez Hitlera ta miłość nie przetrwała - Joseph Goebbels [ZBRODNIARZ I KARA]

Miał romans z czeską aktorką. Przez Hitlera ta miłość nie przetrwała - Joseph Goebbels [ZBRODNIARZ I KARA]

2022-09-26 11:10

Ten człowiek nie musi udawać posłuszności. Jest jednym z wielu ludzi Furera. Twórcą mitu, któremu sam uległ. Do tej pory Joseph Goebbels był bezrobotny. Jednak odnalazł osobę, którą otoczył kultem. Wierzył w nią. Ten człowiek staje się dla niego mesjaszem. Mowa oczywiście o Adolfie Hitlerze. Podrzędny członek społeczeństwa, staje się podżegaczem i człowiekiem Hitlera na wysokim stanowisku.

Na uniwersytecie w Heidelbergu w 1922 roku obronił doktorat z literatury. W tym samym roku związał się z narodowymi socjalistami, do NSDAP wstąpił jednak dopiero w 1924 roku. Był przekonany, że Niemcy pokonane i zrujnowane po I wojnie światowej potrzebowały silnego przywódcy, który odbuduje potęgę kraju. Jego zdaniem był to Adolf Hitler.

6 listopada 1925 roku wielkie niebieskie oczy, jak gwiazdy, ciesze się że mnie widzi. Czuje się uszczęśliwiony. Tęsknota za silnym człowiekiem. Pragnienie mocnych słów. Jego słowo, jego życzenie jest dla Niemców rozkazem. Najbliżsi współpracownicy Hitlera patrzą na niego jak na króla. Potrzebuje osoby, która będzie za nim ślepo podążać. Za to Hitler cenił Goebbelsa.

Goebbels był pełniącym funkcję ministra propagandy. W momencie kiedy Goebbelsa męczyły wyrzuty sumienia i tracił wiarę w Hitlera, wystarczyło poklepanie po ramieniu i od razu stawał się na nowo ślepo zapatrzony w swojego politycznego Boga.

Listen to "Miał romans z czeską aktorką. Przez Hitlera ta miłość nie przetrwała - Joseph Goebbels [ZBRODNIARZ I KARA]" on Spreaker.