Meta

i

Autor: PAP / EPA / META HANDOUT Meta

Meta zastąpi Facebooka - o co chodzi?

2021-10-29 10:44

A więc stało się! Mark Zuckerberg, twórca i dyrektor generalny Facebooka, ogłosił wielką zmianę dotyczącą jego firmy. Od teraz nazywa się ona Meta. To otwarcie zupełnie nowego rozdziału w historii social mediów. Czym jest Meta i co stanie się z serwisem Facebooka? O tym w artykule

Facebook to od teraz Meta. Sprawdziły się zapowiedzi dotyczące giganta mediów społecznościowych, które przekazał The Verge, powołując się na źródło bezpośrednio związane ze sprawą. Chodziło o plany zmiany nazwy firmy Marka Zuckerberga, co miało się wiązać z obraniem nowych kierunków rozwoju amerykańskiego przedsiębiorstwa. Serwis The Verge donosił, że oficjalne ogłoszenie rebrandingu może nastąpić jeszcze w październiku 2021 i tak się właśnie stało - podczas corocznej konferencji Connect, Mark Zuckerberg zaprezentował nową nazwę i logo firmy, a ponadto przedstawił swoją wizję przełomu w dziedzinie mediów społecznościowych, którego początkiem ma być właśnie powołanie do życia nowej firmy. Czym jest Meta i jak zmieni social media? O tym w dalszej części artykułu.

Poradnik Zdrowie - Oparzenia

Co dalej z serwisem Facebook?

Meta nie jest pojedynczym produktem, lecz zestawem usług, które mogą funkcjonować niezależnie od Facebooka. To właśnie potrzeba stworzenia metaverse była powodem do zmiany nazwy firmy, która nie chce kojarzyć się już wyłącznie z klasycznymi mediami społecznościowymi. Sam serwis Facebook pozostanie więc przy swojej nazwie i dalej będzie pełnił funkcję ogólnodostępnej platformy społecznościowej. Rebranding dotyczy zaś całej korporacji.

Meta czyli metavers - co to jest?

Nazwa Meta odnosi się do metaverse. To koncepcja, o której Facebook mówił już od dłuższego czasu. Czym jest metaverse? To, mówiąc najkrócej, wirtualne przestrzenie 3D umożliwiające nowe sposoby interakcji w sieci, które wychodzą poza klasycznie rozumiane media społecznościowe (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Wizja Zuckerberga zakłada stworzenie "wirtualnego wszechświata" w którym każdy będzie mógł spędzać czas ze znajomymi, bawić się, uczyć, pracować, tworzyć, robić zakupy i zajmować się wieloma innymi czynnościami w świecie łączącym rzeczywistość online z realnością. Jak powiedział CEO Facebooka - Chodzi o to, aby czas, który spędzasz online, był bardziej znaczący.

Jak będzie wyglądał metaverse? Zobaczcie wideo

W sieci pojawiło się wideo, w którym Mark Zuckerberg wyjaśnia, czym chce się zająć Meta. Możemy też zobaczyć, jak według niego ma wyglądać wirtualna rzeczywistość 3D. Kiedy zaś nowe rozwiązania wejdą w życie? Najprawdopodobniej w ciągu kolejnych lat Meta będzie wprowadzała kolejne usługi, aplikacje i rozwiązania składające się w większą całość. Wideo z wypowiedzią Zuckerberga zamieszczamy poniżej.

Źródło: Meta zastąpi Facebooka - o co chodzi?