Mem za 500K

i

Autor: pixabay.com Mem za 500K

Mem sprzedany za 500 000 $ - to zdjęcie znamy WSZYSCY! Czy nie będziemy mogli go używać?

2021-05-28 9:22

Czy internetowy mem może konkurować z dziełami sztuki? Tak! Przynajmniej cenowo. Jeden z najpopularniejszych internetowych obrazków w historii został niedawno sprzedany za 500 000 dolarów! Chodzi o zdjęcie, które wszyscy dobrze znamy. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Najdroższy mem Świata - możemy chyba uznać, że na takie miano zasługuje często pojawiający się w Internecie obrazek. Niedawno sieć obiegła wiadomość o tym, że został on sprzedany za 500 000 dolarów! Nabywca kupił zdjęcie jako NTFNiewymienialny token (ang. Non-fungible token). NFT oznacza unikalne aktywo cyfrowe, które może reprezentować najróżniejsze przedmioty materialne i niematerialne, jak na przykład wirtualne nieruchomości, przedmioty kolekcjonerskie lub wirtualne dzieła sztuki. Tę zawrotną sumę wydano na bardzo popularny internetowy mem, który znamy wszyscy. Można zadać sobie teraz pytanie o to, czy nie będziemy już mogli korzystać z niego w sieci? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Pościg za młodym motocyklistą w Radłowie. Pędził prawie 150 km/h

Disaster Girl - mem za 500k $

Memem, o który chodzi, jest Disaster Girl meme. Zdjęcie przedstawiające uśmiechającą się dziewczynkę na tle płonącego domu, stało się viralowym hitem internetu. Wiele osób korzystało z obrazka, jako z komentarza do różnych złośliwych i podstępnych uczynków. Sama fotografia przedstawia zaś Zoë Roth. Zdjęcie w 2005 wykonał jej tata. 21-letnia dziś Zoë miała wówczas 4 lata. Jako NFT został sprzedany oryginał zdjęcia. Część sumy 500 000 dolarów zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Za resztę dziewczyna spłaci swój kredyt studencki. Ponadto Zoë będzie miała prawo do 10% zysków z przyszłej sprzedaży zdjęcia.

"Ale urwał!" - co wiesz o hicie Internetu ze Szczecina?

Pytanie 1 z 7
Dokończ wypowiedź: "Ale urwał! Ale to było..."

Disaster Girl - czy możemy korzystać z mema?

Co kupno mema Disaster Girl oznacza dla internautów? Ci, którzy obawiają się, że nie będą mogli kopiować i udostępniać tego mema, mogą odetchnąć z ulgą. W tej kwestii nic się bowiem nie zmieni. Nabywca kupił oryginał zdjęcia, które na rynku będzie mogło funkcjonować, jak dzieło sztuki.

Źródło: Mem sprzedany za 500 000 $ - to zdjęcie znamy WSZYSCY! Czy nie będziemy mogli go używać?