Matura rozszerzona 2022 FIZYKA - arkusz pdf, odpowiedzi, zadania

2022-05-19 19:18

Matury powoli dobiegają końca. Tym razem na absolwentów szkół średnich czeka matura z rozszerzonej fizyki, która odbędzie się w czwartek 19 maja. Choć wyniki z tego egzaminu nie mają żadnego wpływu na całościowe zdanie matury, to wielu osobom przydadzą się podczas rekrutacji na różne kierunki studiów. Co było na maturze rozszerzonej z fizyki?

Matura rozszerzona 2022 - fizyka to kolejny, dodatkowy przedmiot z którym mierzy się większość tegorocznych maturzystów. Według danych CKE podeszło do niego w tym roku 19 740 osób i jest to 6,8% absolwentów szkół ponadpodstawowych. Choć wyniki z tego egzaminu nie decydują o zdaniu matury, to dla wielu osób są bardzo ważne. Powód jest prosty. Matura z rozszerzonej fizyki przyda się im podczas rekrutacji na studia, szczególnie na kierunki o charakterze ścisłym, medycznym lub nawet wojskowym. Gdzie znaleźć tegoroczne arkusze? Czy matura z fizyki była trudna?

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc

Matura rozszerzona 2022 FIZYKA - odpowiedzi

Gdzie znaleźć odpowiedzi do matury rozszerzonej z fizyki? Rozszerzenie z tego przedmiotu, odbędzie się w czwartek 19 maja równo o godzinie 9:00. Absolwenci szkół średnich mają aż 180 min na rozwiązanie zadań. Matura z fizyki składa się z przeróżnych zadań - zamkniętych i otwartych. Łącznie jest ich około 20-30. Gdzie znaleźć odpowiedzi? Niestety na ten moment nie są one znane. Zdający po wyjściu z sali, mogą omówić wyniki z nauczycielem, natomiast oficjalne odpowiedzi będą dostępne dopiero w czerwcu na oficjalnej stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE: Urlop menstruacyjny w Polsce 2022 - czy kobiety mogą wziąć wolne w pracy?

Matura rozszerzona 2022 FIZYKA - arkusz CKE

Czy arkusze z fizyki są dostępne? Tegoroczny arkusz pojawi się w czwartek 19 maja o godzinie 14.

AKTUALIZACJA 19.05

Arkusz z rozszerzonej fizyki jest już dostępny na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także na górze tego artykułu w specjalnej galerii.

Matura rozszerzona 2022 FIZYKA - zadania

Jakie zadania były na maturze z fizyki? Na ten moment arkusz jest tajemnicą. O tym jakie zadania pojawiły się na maturze, dowiemy się niebawem z reakcji zdających, które będą pojawiać się w sieci. Artykuł zostanie zaktualizowany i dowiecie się między innymi: jaki był poziom tegorocznych matur, jakie zadania pojawiły się w arkuszu, a także co o egzaminie uważają sami zainteresowani.