Kalkulator

i

Autor: Canva

Matura matematyka 2023 - PRZECIEKI. Gotowe arkusze CKE wyciekły?!

Matura z matematyki odbędzie się już 8 maja. Maturzyści mają ostatnie godziny na przygotowanie do najtrudniejszego z egzaminów. Wielu z nich nerwowo przegląda sieć, poszukując jakichkolwiek przecieków. Czy arkusze CKE z matematyki faktycznie wyciekły, jak można przeczytać w mediach społecznościowych? W desperacji łatwo się nabrać!

Spis treści

  1. Przecieki matura matematyka 2023

Matura z matematyki 2023 - przecieki z pewnością ucieszyłyby maturzystów, którzy drżą przed ostatnim egzaminem pisemnym na poziomie podstawowym. W tym roku Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło dać abiturientom więcej czasu na przygotowanie, decydując się na przełożenie egzaminu z matematyki. Do tej pory matura z królowej nauk była drugim, po języku polskim, egzaminem, do którego przystępowali maturzyści. W tym roku matura z matematyki odbędzie się po weekendzie, 8 maja. W sieci bez problemu można trafić na ogłoszenia z przeciekami. "Matura z matematyki wyciekła", "gotowe arkusze CKE", "mamy przecieki z matematyki" - te hasła brzmią kusząco, jednak nie warto w nie nawet klikać. To może skończyć się kłopotami!

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Przecieki matura matematyka 2023

W ubiegłych latach głośno było o wyciekach tematów maturalnych. Sprawa trafiła nawet do prokuratury! W tym roku uczniowie nie mogli jednak liczyć na "pomoc" kolegów i koleżanek z Podlasia czy Mazowsza. CKE postawiło na szereg zabezpieczeń, by nie dopuścić do wycieku matur. W związku z tym wszelkie przecieki z matematyki, jakie pojawiają się w sieci, można uznać za fałszywe. Oszuści żerują na naiwności maturzystów, którzy chcąc zdać, są gotowi nawet zapłacić za dostęp do rzekomego arkusza CKE. Aby jak najlepiej przygotować się do egzaminu z matmy, warto rozwiązać arkusze z lat ubiegłych, by poznać schematy, jak również przypomnieć sobie listę wymagań.

Przecieki z matematyki matura 2023. Te zadania mogą być na egzaminie!

Matura 2023 matematyka - czy zdasz? Rozwiąż te maturalne zadania i sprawdź! [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Oblicz wartość wyrażenia 1+3+9+...+243