Masz taki sprzęt? Czekają cie spore koszty, inaczej zapłacisz karę!

i

Autor: Alex Fox

Masz taki sprzęt? Czekają cie spore koszty, inaczej zapłacisz karę!

2021-10-06 10:25

Operatorzy dronów z pewnością nie będą w dobrym humorze, gdy dowiedzą się, że czekają ich spore koszty. Wszyscy posiadacze dronów będą zobowiązani do kupna ubezpieczenia na wzór tego samochodowego! Jeżeli tego nie zrobią, może im grozić kara, nawet do 2 tysięcy złotych! Nowe przepisy mają wejść w życie od przyszłego roku!

Nadchodzą zmiany dla operatorów dronów! Istnieje ryzyko, że od przyszłego roku zostaną zmuszeni do kupna ubezpieczenia, podobnego do samochodowego. W Sejmie trwają dyskusje na temat nowelizacji ustawy o Prawie Lotniczym. Ta ma na celu wprowadzenie przepisów odnośnie bezzałogowych statków powietrznych i jednocześnie dostosowanie prawa do zasad obowiązujących w Unii Europejskiej. W projekcie zawarto kilka dodatkowych pomysłów, np. możliwość przyznawania uprawnień osobom, które skończyły 14 lat, a także zmiany klasyfikacji lotów z użyciem dronów. Co jednak może najbardziej zaboleć posiadaczy dronów? Fakt, że czekać ich będzie spory wydatek. Jeżeli zmiany wejdą w życie, a zapowiedzi mówią, że tak może stać się od przyszłego roku, to operatorzy będą zmuszeni do kupna ubezpieczenia. Inaczej zapłacą karę!

CZYTAJ TAKŻE: Kontrolerzy pod ochroną wejdą do wszystkich firm. Co będą sprawdzać?

Masz taki sprzęt? Czekają cie spore koszty, inaczej zapłacisz karę!

Zgodnie z nowelizacją każdy pilot bezzałogowego statku powietrznego, czyli drona, ale nie tylko, bo do tych zaliczają się także modele samolotów, będą musieli wykupić ubezpieczenie na wypadek szkód jakie mogą powstać w trakcie lotów. Najniższa wysokość odszkodowania, które może być wypłacone z takiego ubezpieczenia OC mogłaby wynieść około 17 tysięcy złotych. Za jego brak pilotowi może grozić kara nawet 2 tysiące złotych.

Alvin- mikro wiewiórka w tarapatach

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Źródło: Masz taki sprzęt? Czekają cie spore koszty inaczej zapłacisz karę!